Stomil nie miał litości dla Znicza

Piłka Nożna

Piłkarze Znicza Pruszków nie będą miło wspominać wyjazdu do Olsztyna. W 22. kolejce I ligi żółto-czerwoni przegrali ze Stomilem 1:5.

W środę (15 marca) zespół Dariusza Kubickiego rozegrał zaległe spotkanie z Olimpią Grudziądz. Pruszkowska drużyna uległa gospodarzom 0:1. Jedyną bramkę strzelił Jakub Łukowski. Dwa dni odpoczynku i kolejne spotkanie. Znicz pojechał do Olsztyna, aby powalczyć z miejscowym Stomilem.

Rytm grze nadawali gospodarze, jednak długo nie potrafili pokonać Piotra Misztala. Pod koniec pierwszej części gry prowadzenie Stomilowi dał Patryk Kun. W drugiej połowie olsztynianie urządzili sobie prawdziwą kanonadę strzelecką. Stomil zdobył trzy bramki w ciągu 15 minut. Znicz znalazł się w sytuacji beznadziejnej. Przyjezdnych mógł uratować tylko cud, ale ten się nie zdarzył.

W 87. minucie padła bramka dla żółto-czerwonych. Strzelał Paluchowski, po drodze piłka odbiła się od Czarneckiego i zatrzepotała w siatce. Ostatnie słowo należało jednak do Stomilu. Wynik meczu ustalił Wojowski.

Stomil Olsztyn – Znicz Pruszków 5:1 (1:0)
Kun 45′ i 67′, Kujawa 52′ i 65′, Wojowski 89′ – Czarnecki 87′ (sam.)

Stomil: Skiba – Ziemann, Wełnicki, Czarnecki, Ratajczak – Kun, Piotrowski, Jegliński, Lech (74′ Biedrzycki), Nishi (75′ Wojowski) – Kujawa (84′ Zahorski) 

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Janiszewski, Mysiak, Kucharski (68′ Stryjewski) – Jagiełło, Kopciński (46′ Borek), Niewulis, Banaszewski (56′ Podliński), Kubicki – Paluchowski 

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.