Start lodowiska z lekkim poślizgiem

Lodowisko

Na start pruszkowskiej ślizgawki trzeba poczekać jeszcze kilka dni. Tafla ślizgawki nie jest jeszcze gotowa.

W miniony poniedziałek informowaliśmy, że lodowisko w Pruszkowie ma wystartować 20 grudnia. Sprawdziliśmy zatem jak idą przygotowania, do uruchomienia ślizgawki. – Pojawiły się problemy związane z tzw. mrożeniem suchym. Tafla nie jest jeszcze gotowa. Ale sytuacja jest dynamiczna. Liczymy na to, że w piątek lodowisko będzie już gotowe – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. 

Na jakich zasadach będzie działała ślizgawka w przy Szkole Podstawowej nr 2? Lodowisko ma być czynne przez siedem dni w tygodniu w godz. 8.00 – 20.00. Obok będzie działać wypożyczalnia sprzętu, gdzie za niewielkie kwoty będzie można wypożyczyć sprzęt. Warto podkreślić, że korzystanie ze ślizgawki będzie bezpłatne. – Jeśli popołudniowa i wieczorna frekwencja będzie duża, to nie wykluczamy wydłużenia godzin pracy lodowiska do 21.00 – zaznacza Landowski. 

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do okolicznych ślizgawek, w Pruszkowie nie będzie wyznaczonych godzin dedykowanych szkołom. W sąsiednich gminach lodowiska od poniedziałku do piątku dostępne są dla wszystkich mieszkańców dopiero od godz. 16.00. – My nie rozgraniczamy tego między szkoły a mieszkańców. Oczywiście będziemy zachęcać nauczycieli do organizowania lekcji wychowania fizycznego na lodowisku, ale mamy świadomość, że nie każdy umie jeździć na łyżwach – mówi nam wiceprezydent Pruszkowa.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.