Spychała podał się do dymisji

Po niedzielnej porażce z Wikaną Startem Lublin trener pruszkowian Michał Spychała podał się do dymisji. O jego losie jutro zdecyduje zarząd.

Po meczu z Wikaną (porażka 51:58) do dymisji podał się szkoleniowiec Znicza Basket. – Trener Michał Spychała złożył dymisję, ale umowa rozwiązana jeszcze nie została – mówi Mirosław Krysztofik, wiceprezes Znicza Basket Pruszków. – We wtorek odbędzie się posiedzenie zarządu i na nim wspólnie zdecydujemy, czy trener z nami zostanie – podkreśla.

Michał Spychała jest szkoleniowcem pruszkowskiego zespołu od 2011 r. Wcześniej pracował w Polonii 2011 Warszawa, a także Legiona Legionowo i Legii Warszawa.

Dymysja dymisją, ale zespół Znicza wcale spotkania z ekipą z Lublina przegrać nie musiał. Był to bardzo wyrównany mecz. Pierwszą kwartę Znicz przegrał trzema punktami, drugą wygrał taką samą różnicą. Co prawda, trzecia część spotkania należała do gości, ale w czwartej jeszcze na trzy i pół minuty przed końcem Znicz prowadził pięcioma punktami. Niestety roztrwonił przewagę i rywale wywieźli z Pruszkowa zwycięstwo.

Była to szósta z rzędu porażka Znicza, który zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.