SPR Pruszków zagra z Otmętem

Piłka Ręczna

W meczu 12. kolejki I ligi kobiet w piłce ręcznej SPR Pruszków podejmie u siebie KS Otmęt Krapkowice, który zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Pruszków powstał we wrześniu 2011 r. na skutek przejęcia pierwszoligowego AZS WKSFiT Pruszków. Zawodniczki tworzące drużynę to głównie studentki I i II roku, a także tegoroczne maturzystki, więc jest to bardzo młody zespół. Drużynę uzupełniają bardziej doświadczone piłkarki jak Renata Karniłowicz, Marta Backiel i Paulina Sulborska, mające za sobą grę w reprezentacji narodowej, innych drużynach I ligowych i klubach PGNiG Superligi. W tym sezonie zespół SPR chce się utrzymać w I lidze.

Drużynę trenują Marcin Ziemkiewicz oraz Paweł Grzesiak. Pierwszy z nich w ciągu ostatnich czterech lat wprowadzał swoje drużyny do finałów młodzieżowych mistrzostw Polski, natomiast drugi prowadził młodzieżową reprezentację Polski oraz zespół Superligi.

W obecnych rozgrywkach SPR w dziewięciu meczach dwukrotnie zwyciężał i siedem razy schodził z parkietu pokonany. Po 11. kolejkach zajmuje szóste miejsce w siedmiozespołowej tabeli (ósmy MKS Beskid Nowy Sącz został wycofany z rozgrywek) grupy B.

Spotkanie z Otmętem odbędzie się w sobotę 21 stycznia o godz. 19.00 w hali Znicz przy ul. Bohaterów Warszawy 4.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.