SPR Pruszków przegrał z Olkuszem

Piłka Ręczna

Piłkarki ręczne SPR Pruszków przegrały z wiceliderem grupy B I ligi SPR Olkusz 22:27. Do przerwy nic nie zapowiadało wysokiej porażki gospodarzy.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej I ligi szczypiornistki SPR Pruszków podejmowały u siebie drużynę z czołówki tabeli. Jednak już pierwsze minuty meczu pokazały, że różnica punktowa jaka dzieli Pruszków od Olkusza nie przekłada się na postawę na boisku. Pruszkowianki, głównie swoją konsekwentną grą w obronie, uniemożliwiającą przeciwniczkom swobodne rozgrywanie piłki, dzielnie stawiały czoła faworyzowanym rywalkom. Z niezwykłą skutecznością blok stawiały środkowe: Paulina Sulborska i Justyna Niedźwiedzka, dzięki którym udało się zorganizować kilka skutecznych kontr. Pierwszą połowę oba zespoły zakończyły z jedenastopunktową zdobyczą bramkową.

W drugiej odsłonie żadna z ekip nie chciała pozwolić rywalkom wydrzeć sobie zwycięstwa. Gole nie padały często. W 42. minucie, zawodniczki SPR Olkusz wyszły na prowadzenie, ale pruszkowianki nie chciały dać za wygraną i walczyły do samego końca o korzystny rezultat. Jednak nawet fantastyczna postawa Karoliny Kmin, która okazała się najlepiej punktującą zawodniczką drużyny, nie pomogła Pruszkowiankom. Wygrało opanowanie bardziej doświadczonej drużyny z Olkusza.
Mecz zakończył się wynikiem 22:27.

SPR Pruszków – SPR Olkusz 22:27
(11:11)

SPR Pruszków: Kmin 6 pkt., Karniłowicz 3, Leśniak 3, Wnuk 3, Młynarska 3, Mędlińska 2, J.Mudrowska 1, O. Mudrowska 1, Pszczoła 0, Niedźwiedzka
0, Backiel 0, Sulborska 0, M.Morlo 0

SPR Olkusz: Przytuła 7 pkt., Leszczyńska 5, Giera 5, , M.Pastwa 4, Karwacka 4, Wcześniak 1, Sudrawska 1, Wawrzynkowska 0, Knapik 0, Gil 0, Baryłka 0, Tarnowska 0, Kompała 0, Fierka 0