Sokół Ostróda pokonany

Mateusz Muszyński zapewnił zwycięstwo Zniczowi Pruszków w kolejnym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy rewanżowej.

Pierwszy mecz w tym roku podopieczni Roberta Kochańskiego rozegrali 15 stycznia z Ursusem Warszawa. Pruszkowianie wygrali 2:1 po bramkach Artura Januszewskiego i Marcina Rackiewicza.

Przygotowania trwają i w środę pruszkowianie rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem był Sokół Ostróda. Od początku spotkania grę prowadzili żółto-czerwoni. Już w piątej minucie Marcin Rackiewicz mógł zdobyć bramkę, ale jego strzał głową był niecelny. Jednak już w 9. minucie Znicz prowadził – Krzysztof Kopciński zagrał do Marcina Rackiewicza, ten oddał strzał, piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie pod nogi Mateusza Muszyńskiego, który skierował ją do siatki. W 11. minucie szybkim wyjściem z bramki Znicza od straty gola uratował Michał Bigajski. Później sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Na początku drugiej części spotkania jeden z testowanych zawodników groźnie uderzył, ale minimalnie niecelnie. Dwie minuty później Znicz znów uderzał i ponownie nieskutecznie. Po chwili miał kolejną okazję – Marcin Bochenek przed polem karnym uderzył z pierwszej piłki, jednak futbolówka minęła bramkę. W 73. minucie zawodnik testowany próbował z rzutu wolnego zaskoczyć bramkarza gości, ale nieskutecznie. Znicz miał jeszcze jedną okazję tuż przed końcem spotkania, wymnik jednak nie uległ zmianie.

Znicz Pruszków – Sokół Ostróda 1:0 (1:0)

Znicz Pruszków: Michał Bigajski (’46 Paweł Pazdan (’80 Damian Krzyżewski)) – Michał Kucharski (’46 Michał Jaczewski), Arkadiusz Jędrych (’46 Igor Biedrzycki), zawodnik testowany (’46 Zawodnik testowany), Kamil Tomas (’46 Rafał Kosiec (’80 Mateusz Majewski)) – Artur Januszewski (’46 Sebastian Olczak (’80 Aleksander Miroszewski)), Maciej Machalski (’46 Marcin Bochenek), Maks Banaszewski (’46 Karol Grudniewski), Krzysztof Kopciński (’46 Daniel Nawrocki), Marcin Rackiewicz (’46 zawodnik testowany) – Mateusz Muszyński (’46 zawodnik testowany).

Bramka: '9 Mateusz Muszyński.