Skoczyć po mistrzostwo

Lekkoatletyka

9 grudnia odbędą się Otwarte Halowe Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego w Lekkiej Atletyce. Uczestnicy powalczą o medale w dwóch konkurencjach: skoku wzwyż i pchnięciu kulą.

Tomasz Majewski to nasz najbardziej utytułowany kulomiot, który dwukrotnie został mistrzem olimpijskim. W przypadku skoku wzwyż medale olimpijskie dla Polski zdobywali Jarosława Jóźwiakowska, Urszula Kielan, Jacek Wszoła i Artur Partyka. Być może w Grodzisku narodzą się ich następcy. Już 9 grudnia o 15.00 w szkole podstawowej nr 4 rozpocznie się rywalizacja w halowych mistrzostwach w lekkiej atletyce. Niektórzy mogą być zawiedzeni, bo zmagania odbędą się tylko w dwóch konkurencjach. – Obecnie możliwości obiektów sportowych w gminie pozwalają na organizację zawodów w skoku wzwyż i pchnięciu kulą. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli organizować zawody z większą ilością konkurencji – wyjaśnia Wojciech Cynowski, prezes Klubu Biegi Grodzisk Mazowiecki i organizator mistrzostw.

Rywalizacja odbędzie się w kategoriach: dzieci młodsze i starsze, młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy oraz seniorzy i mastersi. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 grudnia do 17.00 na adres info@biegigrodzisk.pl. Należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, konkurencję oraz klub. – Warto wziąć udział w mistrzostwach, bo można zostać pierwszym historycznym Halowym Mistrzem Grodziska Mazowieckiego w Lekkiej Atletyce. Ponadto zawody są dla wszystkich, bezpłatne – podkreśla Cynowski.

Klub Sportowy Biegi Grodzisk Mazowiecki działa coraz prężniej. Mistrzostwa w lekkiej atletyce to kolejna propozycja dla miłośników aktywności. – W klubie są trzy sekcje. lekka atletyka, triathlon i nordic walking. Od początku specjalizujemy się w tych dyscyplinach. Na samym początku naszej działalności zaczęliśmy promować klub organizując różne przedsięwzięcia związane z biegami i stąd nazwa klubu. Te trzy dyscypliny są coraz bardziej popularne – przedstawia prezes klubu. – Lekka atletyka jest dla wszystkich, można biegać, skakać i rzucać, każdy znajdzie coś dla siebie. Jest najstarszą dyscypliną sportową, jest królową sportu – dodaje.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.