Sir Chris Hoy: "Dam z siebie wszystko"

Region

Sir Chris Hoy to największa gwiazda Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, które odbędą się w dniach 5-7 listopada w Pruszkowie. Szkot to trzykrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, a także tegoroczny mistrz świata w keirinie.

– Jak ważne są dla ciebie Mistrzostwa Europy?

– Bardzo ważne. Te Mistrzostwa Europy to pierwszy krok na drodze do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Będzie to również pierwsza okazja aby zdobyć punkty kwalifikacyjne do Londynu.

– W jakich konkurencjach weźmiesz udział i jakie są twoje oczekiwania?

– Obecnie planuję wystartować we wszystkich konkurencjach sprinterskich. Jeśli chodzi o oczekiwania to ciężko powiedzieć. To jest dopiero początek sezonu, ale dam z siebie wszystko i zobaczymy na ile to wystarczy.

– Nie było cię na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Pruszkowie, ale z pewnością słyszałeś coś o torze BGŻ-Arena?

– Dostałem informację, że tor w Pruszkowie jest bardzo szybki. Również kibice i ogólnie Polacy są bardzo przyjacielscy.

– Jak wygląda twój trening w ostatniej fazie przygotowań do mistrzostw?

– Na kilka dni przed mistrzostwami jednostki treningowe się zmniejszają. Pozwalam ciału odpocząć, aby zyskało świeżość i było gotowe do rywalizacji.

– To będą pierwsze, historyczne Mistrzostwa Europy dla elity. Uważasz, że zyskają duży prestiż, np. większy od Pucharu Świata?

– To będzie całkiem inna impreza, która będzie samodzielna. Jeśli wygrasz zostajesz Mistrzem Europy. Puchary Świata to tylko cześć serii.

(Biuro Prasowe LangTeam)

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.