Rodzinny wypoczynek nad wodą? Zalew Żyrardowski zaprasza

Upały zaczynają mocno dawać się we znaki. Wiele osób szuka możliwości schłodzenia się nad wodą. I tu mamy dla Was dobrą informację. Zalew Żyrardowski jest już dostępny dla mieszkańców.

Zalew Żyrardowski to miejsce znane i lubiane przez wszystkich tych, którzy szukają ochłody nad wodą. W 2018r. zakończyła się modernizacja obiektu zajmującego ponad 21,5 h. W trakcie remontu teren nad zalewem został wręcz „naszpikowany” infrastrukturą, która uprzyjemnia spędzanie czasu nad wodą.

Jakie atrakcje czekają na wszystkich osób szukających ochłody nad wodą? Znajdują się tu dwie plaże: piaszczysta i trawiasta. Są też pomosty i miejsca przeznaczone dla miłośników wędkowania. Dodatkowo zadbano o zaplecze dla miłośników piknikowania – pojawiły się tu stoły i siedziska. Dla wszystkich tych, którzy zamiast zażywać kąpieli słonecznych wolą aktywny wypoczynek przygotowano siłownie plenerową, boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Przy zalewie znajduje się parking na 250 miejsc, które docenią przyjezdni. Na terenie kompleksu pojawił się również budynek wielofunkcyjny z toaletami. Całość uzupełniają ścieżka rowerowa i alejki spacerowe.

Zalew Żyrardowski zaprasza wszystkich, którzy chcieliby się nieco schłodzić. – Sezon kąpielowy trwa od 17 czerwca do 3 września. Kąpielisko czynne jest w godzinach 10.00 – 20.00. Na terenie kąpieliska istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (kajaki, rowerki wodne) oraz sprzętu sportowego (rakietki, piłki). Wypożyczalnia czynna jest od 10.00 do 19.00. Wstęp nad Zalew Żyrardowski jest bezpłatny– informuje żyrardowski magistrat. — Wypożyczenie rowerku wodnego to koszt 30 zł/h, a kajaka 20 zł/h. Wypożyczenie piłek do siatkówki plażowej i beach soccera oraz rakietek do tenisa stołowego – 10 zł/h – dodają urzędnicy.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Rodzinny wypoczynek nad wodą? Zalew Żyrardowski zaprasza”

  1. Ukr pisze:

    Ukraina tam już przejeła tereny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Grill gazowy