Robert Lewandowski „wesprze” zespół Znicz Pruszków

Pruszków

Jeśli plany Roberta Lewandowskiego związane z przejściem z Bayernu Monachium do FC Barcelony się urzeczywistnią, to zarobią na tym również jego byłe kluby, w tym Znicz Pruszków. Kwota jaką pruszkowski klub zainkasuje przy tym transferze jest dość pokaźna.

Robert Lewandowski chce opuścić Bayern Monachium. Liczy na transfer do FC Barcelony. Duma Katalonii musiałaby zapłacić za „Lewego” aż 50 mln euro. Część z tych pieniędzy trafiłaby również do kliku polskich klubów, w tym właśnie do Znicza Pruszków.

Na jakiej podstawie pieniądze mają być przekazywane do byłych klubów zawodnika? FIFA kilka lat temu wprowadziła przepis Solidarity Contribution, który ma na celu wspieranie klubów, które „wychowały” zawodnika. Zgodnie z zasadami 5proc. kwoty transferowej jest rozdzielane między kluby, w których dany zawodnik grał miedzy 12. a 23. rokiem życia. Do 2020 roku kwota była wypłacana tylko gdy spełnione zostały warunki jednoczesnej zmiany klubu i ligi. Obecnie wymóg dotyczący zmiany ligi nie jest już konieczny. Wspomniane pięć proc. dzielone jest później na kluby. Zespół, w którym dany gracz występował między 12. a 15. rokiem życia dostaje pięć proc. kwoty z Solidarity Contribution za każdy rok. W przypadku kolejnych lat jest to już 10 proc. ogólnej kwoty.

Jeśli transfer „Lewego” do Barcelony dojdzie do skutku, a Duma Katalonii zapłaci wspomniane 50 mln zł za najlepszego polskiego napastnika, to kwota Solidarity Contribution wyniesie 2,5 mln euro (około 12 mln zł).

Kwota ta zostanie rozdzielona na sześć klubów, w których Robert Lewandowski trenował do 23. roku życia. „Kawałek tortu” przypadnie również pruszkowskiemu Zniczowi. Mowa tu o kwocie około 2,3 mln zł. Co ciekawe właśnie tyle w poprzednim sezonie wynosił roczny budżet pruszkowskiego klubu.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Robert Lewandowski „wesprze” zespół Znicz Pruszków”

 1. zly niedobry pisze:

  ta wesprze, tyle zarabia a gówno dał hahahahaa

 2. Autoryt pisze:

  belzebup ma już swój pomnik w piekle belzebup XXI wieku.

 3. Foku me pisze:

  To się Sylwek ucieszy z takiej lewizny…hehe…pruszkowski beton tylko czeka na taki hajs

 4. Vadim pisze:

  Lepiej dać te pieniądze gościom z Ukrainy.

 5. paca pisze:

  Jakas lachudra ogarnie ten hajs, a dla dzieci figa z makiem!

 6. Radek pisze:

  Postawmy pomnik Robertowi Lewandowskiemu taki jak ma Deyna na (L)

 7. Oby nie pisze:

  Ktoś przytuli pod stołem a dziadostwo jak było tak będzie nadal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły