Robert Lewandowski może już konkurować tylko z samym sobą! Czy Polakowi uda się pobić swoje własne rekordy?

Art. Sponsorowany

Przez długie lata wśród polskich kibiców trwała bardzo płomienna dyskusja. Dotyczyła ona tego, jaki piłkarz zasługuje na miano najlepszego zawodnika w historii polskiego futbolu. Starsi kibice z sentymentem wspominają czarującego Kazimierza Deynę. Natomiast inni skłaniali się w stronę Włodzimierza Lubańskiego, którzy przez lata dzierżył miano najskuteczniejszego napastnika w historii reprezentacji Polski. Jednak teraz wspomniana dyskusja wydaje się mniej poważna. Koniec końców amatorzy futbolu obserwują obecnie poczynania kogoś, kto przebił wszystkie wcześniejsze rekordy. To jest bez wątpienia era Roberta Lewandowskiego. Dzisiaj wszyscy zadają już sobie tylko jedno pytanie – czy Polak da radę jeszcze bardziej wyśrubować swoje własne rekordy?

Bundesliga stała się królestwem Roberta Lewandowskiego!

W sezonie 1971/1972 Gerd Müller dokonał historycznego wyczynu. Niemiec w trakcie jednego sezonu Bundesligi zdobył aż 40 ligowych bramek. Przez całe dekady ten rekord pozostawał poza zasięgiem jakiegokolwiek piłkarza. Jednak Robert Lewandowski dokonał czegoś, co według wielu ekspertów było niemożliwe. W sezonie 2020/2021 Polak zdobył 41 bramek w trakcie jednego sezonu Bundesligi. Tym samym poprawił on wynik osiągnięty przez wielkiego Gerda Müllera! Jeśli nawet ktoś bardzo wysoko cenił klasę Polaka, wspomniany rezultat wciąż musi budzić ogromny respekt.

To osiągnięcie stało się perłą w koronie Roberta Lewandowskiego. Polak od lat uchodził bowiem za najlepszego napastnika w Bundeslidze. Jednakże teraz nieprawdopodobne liczby Lewandowskiego pokazują, że jego fenomen ma skalę światową.

Tym samym można powiedzieć, że pozostali strzelcy Bundesligi nie konkurują już bezpośrednio z Polakiem. Obecnie walczą oni o zajęcie miejsca tuż za plecami Lewandowskiego. To najlepiej pokazuje skalę dominacji Polaka w rozgrywkach ligi niemieckiej.

Czy Lewandowski może pobić swój własny rekord?

Historia rekordu Gerda Müllera pokazuje, że w sporcie żadne limity nie istnieją. Z jednej strony opisany wyczyn Lewandowskiego naprawdę przekracza wszelkie wyobrażenia. Jednak z drugiej strony dokładnie to samo mówiono niegdyś o rekordzie Müllera.

Dlatego mimo wszystko w tym miejscu należy postawić kluczowe pytanie. Czy ktokolwiek pobije rekord Lewandowskiego pod względem liczby bramek zdobytych w jednym sezonie Bundesligi? Paradoksem jest to, że jedynym kandydatem… jest sam Lewandowski! Polak w obecnym sezonie ligi niemieckiej zdobył już 29 bramek. Kapitan naszej reprezentacji dokonał tego w zaledwie 26 ligowych meczach. Jeżeli więc Roberta ominą kontuzje oraz wszelkie zawieszenia, Polak rozegra jeszcze 8 ligowych spotkań w tym sezonie!

Liczba 13 kolejnych bramek w 8 ligowych meczach wydaje się zupełnie niemożliwa. Jeśli jednak ktoś ma dokonać niemożliwego, będzie nim właśnie Polak. Czy Lewandowski rzeczywiście stanie się absolutną legendą Bundesligi? Typy kibiców pokazują, że wiele osób wierzy w jeszcze większy sukces Polaka!

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.