Reprezentacja Polski zagra w Grodzisku

Region

Już dziś o godz.17.00 na stadionie Pogoni, przy Alei Mokronoskich w Grodzisku Mazowieckim zmierzą się ze sobą reprezentacje kobiet do lat dziewiętnastu w meczu Polska – Szkocja. Będzie to pierwszy z dwóch sparingów tych drużyn.

– Reprezentantki Polski goszczą w Grodzisku od soboty. Przed dzisiejszym spotkaniem odbyły trzy treningi na grodziskim stadionie – mówi Jolanta Chyża z Pogoni.

Nasz obiekt podoba się i co roku gościmy zagraniczne drużyny. Dwa lata temu odbyły się tu Eliminacje do Mistrzostw Europy Kobiet. Wtedy zmierzyły się ze sobą reprezentacje Armenii i Austrii a także Polski i Austrii.

Reprezentantki Szkocji przyleciały do Warszawy dopiero wczoraj o godzinie 22.40, skąd udały się do Pruszkowa. Przed dzisiejszym meczem nie miały okazji odbyć żadnego treningu. – To teoretycznie świadczy na korzyść naszej drużyny – mówi Bartosz Łaski z PZPN, który opiekuje się obiema drużynami. Szkotki nie miały bowiem okazji zapoznać się z warunkami panującymi na płycie boiska Pogoni.

W ramach zgrupowania, które rozpoczęło się 20 sierpnia i potrwa do 26 odbędą się dwa mecze towarzyskie, dziś o 17.00 na stadionie grodziskiej Pogoni i w czwartek o godz. 11.00 na stadionie pruszkowskiego Znicza.

Dla obu drużyn będzie to ostatni sprawdzian przed pierwszą rundą eliminacji Mistrzostw Europy Kobiet do lat 19-stu. Mecze Mistrzostw Europy odbędą się we wrześniu w Macedonii. Wezmą w nich udział zawodniczki, które najlepiej zaprezentują się na meczach w Grodzisku i Pruszkowie.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.