Rajd Barbórka coraz bliżej. Sprawdź gdzie szukać rajdowców w Pruszkowie

Pruszków

Rajd Brabórka to impreza, która kończy oficjalnie sezon motorsportu. W tym roku na mieszkańców Pruszkowa czeka nie lada gratka – start honorowy tej imprezy odbędzie się w okolicy dworca kolejowego.

Dla fanów motorsportu w Pruszkowie szykuje się wieczór atrakcji. Legendarny już rajd Barbórka po raz pierwszy zawita poza granice Warszawy. Dzięki temu ta kultowa impreza dotrze do jeszcze większej liczby rajdowych fanów – uzasadniają organizatorzy.

Dwudniowe zmagania największych tuzów motorsportu rozpoczną się 3 grudnia startem honorowym zlokalizowanym tuż przy dworcu kolejowym w Pruszkowie. Warto zaznaczyć, że jeszcze przed startem będzie można zobaczyć strefę przedstartową na terenie „Znicza” przy ul. Bohaterów Warszawy.

Ale start honorowy to nie wszystko. W Pruszkowie zlokalizowane zostanie miasteczko rajdowe oraz jeden z odcinków specjalnych. Gdzie zatem szukać rajdowców? Oto harmonogram:

MIASTECZKO RAJDOWE PRUSZKÓW
Miasteczko rajdowe w Pruszkowie otwiera swoje bramy w piątkowe popołudnie, już o godzinie 15:00. To miejsce, w którym załogi przygotowujące się do startu w pierwszym odcinku Barbórki mogą zaparkować lawety, ustawić samochody i… chwilę odpocząć. Miasteczko nie jest strefą serwisową, a przestrzenią, w której załogi w spokoju i komfortowych warunkach poczynią ostatnie przygotowania. Miasteczko, mieszczące się na terenie Miejskiego Klubu Sportowego Znicz Pruszków, będzie otwarte dla kibiców.
Lokalizacja: Bohaterów Warszawy 4, Pruszków
Data: 3 grudnia, od 15:00
Rodzaj aktywności: miasteczko przedrajdowe, przygotowania do startu
Wejście: bezpłatne

CEREMONIA STARTU PRUSZKÓW
Ceremonia startu honorowego rozpocznie się o godzinie 18:00 w piątek, 3 grudnia. Przez rampę najpierw przejedzie czołówka listy startowej w odwróconej kolejności, a następnie wszystkie pozostałe załogi. Rampa stanie w okolicach odrestaurowanego dworca kolejowego w Pruszkowie, przy ulicy Henryka Sienkiewicza.
Ceremonia startu to okazja, aby dowiedzieć się nieco więcej o startujących załogach, a także o samym rajdzie i jego tegorocznej charakterystyce.
Lokalizacja: Henryka Sienkiewicza, dworzec PKP, Pruszków
Data: 3 grudnia, 18:00
Rodzaj aktywności: start honorowy
Wejście: bezpłatne

OS SZNAJDER BATTERIEN PRUSZKÓW
Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Barbórka w sezonie 2021 odbędzie się w piątek. To nowość zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Piątkowa dawka emocji na pewno zagrzeje do jeszcze bardziej intensywnego kibicowania w sobotę, aż do ostatnich metrów Kryterium Asów na Karowej.
Odcinek w Pruszkowie rozpocznie się o godzinie 18:15, a więc zaledwie kilkanaście minut po tym, jak pierwsze samochody zjadą z rampy startu honorowego.
OS SZNAJDER Batterien Pruszków poprowadzi przez miasto oraz fragmentem parkingu piętrowego Galerii Handlowej Nowa Stacja. Samochody wjadą ślimakiem na najwyższy poziom, gdzie po pokonaniu technicznego fragmentu trasy zjadą na ulice Pruszkowa i ulicami Sienkiewicza, Staszica, Gomulińskiego, Działkową, Południową i Bryły skierują się w stronę mety. Meta OS1 stanie na wysokości siedziby Miejskiego Zakładu Oczyszczania.
Lokalizacja: Sienkiewicza, Staszica, Gomulińskiego, Działkowa, Południowa, Bryły, Galeria Handlowa Nowa Stacja
Data: 3 grudnia, 18:15
Rodzaj aktywności: odcinek specjalny Rajdu Barbórka
Wejście: bezpłatne

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Rajd Barbórka coraz bliżej. Sprawdź gdzie szukać rajdowców w Pruszkowie”

 1. Ppp pisze:

  Koła pogubią przez dziurawy Pruszków…

 2. Radek pisze:

  Baca do Tworek !

 3. Zastępca vice Prezesa pisze:

  Czy będą przenośne kible aby bezpiecznie zutylizować alkohol?

 4. Zadowolony pisze:

  SUPER. Tego jeszcze w Pruszkowie nie było. Ale ekstra

 5. Baca pisze:

  A ja zapytam gdzie można flache obalić przed oglądaniem rajdu ??

 6. Barbórka2021 pisze:

  Miasteczko jest na terenie CKiS w Pruszkowie, a nie klubu sportowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły