Puchar ETTU: Błaszczyk zagra w Grodzisku

Region

Klub Lucjana Błaszczyka - Zugbruecke Grenzau będzie rywalem Bogorii Grodzisk Mazowiecki w ćwierćfinale Pucharu ETTU tenisistów stołowych - poinformował PAP prezes podwarszawskiego zespołu Dariusz Szumacher. Losowanie odbyło się w poniedziałek w Luksemburgu.

– Jestem zadowolony z takiego rywala. Z pewnością konfrontacja naszych zawodników z Lucjanem Błaszczykiem sprawi, że zainteresowanie dwumeczem będzie większe. Oczywiście, mamy szanse na awans do półfinału, ale w ping-pongu trzeba być pokornym, żeby ktoś nosa nie utarł – powiedział PAP Szumacher.

Bogoria zajęła trzecie miejsce w grupie A Ligi Mistrzów i w ten sposób zakwalifikowała się do najlepszej ósemki w Pcharze ETTU. Przeciwko Zugbruecke Grenzau mistrz Polski rywalizować będzie 29 stycznia w Grodzisku i dwa tygodnie później na wyjeździe.

– Zagramy w najsilniejszym składzie, z reprezentantem Hongkongu Cheung Yukiem. Jeśli zwyciężymy, w walce o finał możemy spotkać się z rosyjskim Orenburgiem, w którego barwach występuje słynny Białorusin Władimir Samsonow, lub niemiecką drużyną Jakuba Kosowskiego – SV Pluederhausen – dodał szef Bogorii.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.