Puchar Polski na torze kolarskim

Kolarstwo Torowe

Kolejne emocje na pruszkowskim welodromie. W dniach 12-14 kwietnia na torze przy ul. Andrzeja odbędą się zawody Pucharu Polski w kolarstwie torowym oraz eliminacje do mistrzostw Polski omnium juniorów.

Pierwsi kolarze na arenie zaprezentują się w środę o 16.00. Na początek przewidziano rywalizację w sprincie drużynowym. W czwartek i piątek start zmagań o 9.00 – W zawodach uczestniczyć będą zawodnicy i zawodniczki z kategorii Elita, Młodzieżowiec, Junior oraz drugoroczna Juniorka Młodsza. Wszystkie konkurencje zostaną rozegrane w formule Open. Dodatkowo, jako oddzielny wyścig, odbędzie się Omnium Juniorów jako eliminacja do Mistrzostw Polski. We wszystkich konkurencjach z wyjątkiem Omnium Juniorów mogą startować zawodnicy zagraniczni. 3-dniowe zmagania uwzględniają następujące konkurencje: sprint drużynowy, wyścig drużynowy na dochodzenie, sprint, keirin, omnium, madison – podaje Patrycja Sitarska z Polskiego Związku Kolarskiego.

Zawody będą miały wyjątkowy charakter dla juniorów, którzy powalczą w eliminacjach mistrzostw Polski. Awans uzyska 20 kolarzy z największą liczbą punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.