Puchar ETTU: Bogoria powalczy o półfinał

Tenis Stołowy

Niemiecki zespół FC Saarbruecken będzie rywalem Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w ćwierćfinale Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Pierwsze spotkanie 17 stycznia, rewanż tydzień później.

Wicemistrz Polski, aby myśleć o powtórzeniu sukcesu z ubiegłej edycji (srebrny medal) musi w dwumeczu wyeliminować szóstą drużynę Bundesligi. FC Saarbruecken do ćwierćfinału Pucharu ETTU „spadło” z gr. B Ligi Mistrzów, w której zajęło trzecie miejsce. Niemiecki zespół nie poradził sobie z francuskim Pontoise Cergy i rosyjskim UMMC Wierchniaja Pyszma, przegrywając wszystkie mecze.

Dartom Bogoria do tej fazy rozgrywek awansowała, eliminując po drodze drużyny z Francji i Chorwacji. W 3. rundzie podopieczni Tomasza Redzimskiego pokonali Entente Pongiste Issenne 3:1, a w 4. – w takich samych rozmiarach – mistrza Chorwacji Dr Casl Zagrzeb. Dla polskiego klubu to trzecia szansa w historii na strefę medalową Pucharu ETTU. W 2010 roku zespół wywalczył brązowy medal, a w poprzedniej edycji dotarł aż do finału, w którym uległ UMMC.

FC Saarbruecken to zdobywca Pucharu Niemiec z 2012 roku. Klub od 2009 roku występuje w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi. O jego sile stanowią czołowi europejscy gracze – Niemiec Bastian Steger (medalista mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich), Słoweniec Bojan Tokic (medalista mistrzostw Europy) i Portugalczyk Tiago Apolonia (brązowy medalista mistrzostw Europy w deblu w 2008 r. i 2013 r. oraz w drużynie w 2011 r.).

Początek polsko-niemieckiej konfrontacji w piątek 17 stycznia o godz. 19.00 w Grodzisku Mazowieckim. Rewanżowy mecz tydzień później w Niemczech. Dartom Bogoria w historii swoich występów w europejskich pucharach eliminowała niemieckie drużyny, m.in. najbardziej utytyłowaną Borussię Duesseldorf. Triumfator tej pary w półfinale spotka się z lepszym z pary La Romagne (Francja) – Eslov Ai (Szwecja).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.