Przyszłe gwiazdy strzelają w Pruszkowie [GALERIA]

Piłka Nożna

Piłka na środku boiska, pierwszy gwizdek sędziego i ruszyli. W Pruszkowie dziesięć ekip rywalizuje w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Znicz Cup dla rocznika 2006.

Wielcy piłkarze rozpoczynali przygodę z futbolem na podwórku. Taki Ronaldinho był niezmordowany, cały czas miał energię i ochotę do gry. Podczas występów w Barcelonie zachwycał techniką, którą ćwiczył jako młodzieniec z… psem. Brazylijczyk robił wszystko, aby jego pupil nie powąchał i nie pogryzł futbolówki.

Teraz nie trzeba grać z psem ani wychodzić na podwórko. Infrastruktura sportowa i szkolenie młodzieży rozwija się w ekspresowym tempie. Do Pruszkowa zjechały młode piłkarskie talenty nie tylko z kraju, ale i z Europy. Na stadionie przy ul. Bohaterów Warszawy rywalizuje 10 ekip. Są to: Energie Cottbus, Legia Warszawa, S.T.F Champion, Znicz Pruszków i Żalgiris Wilno, BATE Borysów, Escola Varsovia, Karpaty Lwów, Playmaker Academy i Zagłębie Lubin.

Z zapartym tchem można obserwować umiejętności chłopców z rocznika 2006. Niektórzy wypatrują w nich następców Lewandowskiego, Messiego, Ronaldo czy Dybali. Podczas takich turniejów, jak Znicz Cup, młodzi piłkarze mają okazję zdobyć doświadczenie, poznać smak rywalizacji, zyskać pewność siebie i oswoić się z klimatem dużej imprezy.

Dotychczas rozegrane spotkania dostarczyły wiele emocji, widowiskowych akcji i pięknych bramek. Wyniki meczów dostępne są tu.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.