Przygotowania w pocie czoła

Lekkoatletyka

Już 28 maja odbędzie się V Podkowiańska Dycha. Organizatorzy w pocie czoła pracują, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Na listach startowych widnieje ponad 800 osób!

Podkowiańska Dycha na stałe wpisała się w kalendarz sportowych imprez w regionie. Organizacja biegu to ogromne wyzwanie. – Ekipa Dychy to wyłącznie członkowie Stowarzyszenia, czyli wolontariusze, którzy normalnie pracują zawodowo na pełnych etatach. Większość prac jest wykonywana przez około 7 osób. Największym wyzwaniem dla nas jest brak czasu. Pomaga nam to, że dorobiliśmy się stałych dostawców i partnerów, przez co organizacja V edycji imprezy była dla nas łatwiejsza niż trzeciej, choć z drugiej strony Dycha się nam rozrosła. Są to 4 biegi dziecięce i 3 dla dorosłych. Kolejnym dużym wyzwaniem jest konieczność zapewnienia finansowania imprezy. Naszą ambicją jest organizowanie imprezy profesjonalnie. Wiemy jak to zrobić i opinie uczestników doceniające profesjonalizm imprezy to potwierdzają – wyjaśnia Jacek Bełdowski, jeden z organizatorów V Podkowiańskiej Dychy.

Biegowe zmagania rozpoczną się 28 maja o 10.00. Na starcie pojawią się dzieci, które zmierzą się na 400 i 800 metrów. Dorośli będą rywalizować w Biegu Bez Barier i nordic walking na dystansie 3 kilometrów. Bieg główny (10 km) wyruszy o 11.00. Czy na trasie zobaczymy organizatorów? – Mieliśmy nadzieję pobiec w V Dysze, ale do tego potrzeba jednak drugiej obsady na czas zawodów, a takiej jednak się nie dorobiliśmy. Może za rok uda nam się pobiec – odpowiada Bełdowski.

Popularność biegania stale rośnie. Podczas Podkowiańskiej Dychy zawodnicy mają szansę na weryfikację możliwości i walkę ze słabościami. – Nie widać tego po frekwencji na imprezie. Ta utrzymuje się na podobnym poziomie. Co roku około 850 uczestników razem z dziećmi, ale po ilości osób, które spotykamy biegając po Podkowie lub Lesie Młochowskim. Kilka lat temu znaliśmy wszystkie twarze, teraz już nie. Moim marzeniem jest, aby część z tych osób zaangażowało się w działanie w Podkowiańskim Towarzystwie Biegowym. Zapraszamy! – zachęca organizator.

Należy przypomnieć, że 27 maja w godz. 15.00-19.00 i 28 maja od 7.30 w biurze zawodów w szkole podstawowej nr 2 przy ul. Modrzewiowej będzie można odebrać pakiet startowy.

Patronat medialny nad V Podkowiańską Dychą objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.