Przewrotka Paluchowskiego

Piłka Nożna

Pewne i zasłużone zwycięstwo odnieśli piłkarze Znicza, którzy występując dziś w roli gości, pokonali w Pruszkowie Olimpię Zambrów 3:1 (1:1).

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że ten rezultat, to najniższy wymiar kary, jaki spotkał beniaminka. Ekipa z Zambrowa stanowiła tylko tło dla podopiecznych trenera Roberta Kochańskiego, którzy prowadzenie uzyskali już po pierwszej akcji. Przytomnie w polu karnym zachował się Adrian Paluchowski, który strzałem z przewrotki zmusił do kapitulacji golkipera Olimpii. Jak ważną postacią dla Znicza jest Paluchowski, kibice przekonali się w 68 min., kiedy to doświadczony napastnik ponownie wyprowadził pruszkowian na prowadzenie. Wynik spotkania, kapitalnym strzałem zza pola karnego, ustalił Arkadiusz Jędrych.

Znicz mógł pokusić się o kolejne bramki, jednak Bartoszowi Niksińskiemu, Krystianowi Pieczerze czy Sebastianowi Olczakowi brakowało szczęścia. Po rozegranych pięciu kolejkach, Znicz z dorobkiem 9 punktów plasuje się na czwartej pozycji. Prowadzi Stal Rzeszów (11 pkt.), która dziś niespodziewanie zgubiła punkty, remisując bezbramkowo ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.
   
Olimpia Zambrów – Znicz Pruszków 1:3 (1:1)

Bramki: Zapolnik (36′) – Paluchowski (2′, 68′), Jędrych (78′).

Olimpia: Czapliński – Gogol, Piłatowski, Szczepanik, Steć, Jastrzębski, Grzybowski, Dołubizna (86’ Poduch), Dzierbicki (79’ Gagacki), Zapolnik, Ciach (56’ Jakuszewski).

Znicz: Bigajski – Bochenek, Jędrych, Biedrzycki, Kosiec, Januszewski (46’ Tomas), Olczak, Machalski, Niksiński (80’ Grudniewski), Kopciński (70’ Rackiewicz), Paluchowski (69’ Pieczara).

Żółte kartki: Szczepanik, Gogol, Dzierbicki – Kopciński, Biedrzycki.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.