Pruszkowscy Pływacy najlepsi na Mistrzostwach Polski

Region

W niedzielę, 4 lipca w Gorzowie Wielkopolskim zakończyły się Mistrzostwa Polski 13-latków w pływaniu. Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie zdobyli 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale. W klasyfikacji medalowej pruszkowscy zawodnicy zajęli 2 miejsce za Astorią Bydgoszcz, ustępując zaledwie o 1 złoty medal. Należy jednak dodać, iż to właśnie pruszkowiacy wyłowili podczas finału najwięcej medali bo aż 8.

Zaraz po zakończeniu zawodów Trener Łukasz Borkowski skomentował specjalnie dla nas zawody:

„Jest to największy sukces pruszkowskich pływaków, na jednych Mistrzostwach zdobyć 8 medali. Nikt inny tego nie dokonał. Agata udowodniła że już niedługo może być czołową Polską zawodniczką, która również będzie się liczyć w Europie. Chciałem podziękować szczególnie zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko, iż uwierzyli w to, że mogą być najlepsi. Podziękowania dla wszystkich, którzy nas wspierali, pomagali w tych trudnych przygotowaniach do Mistrzostw. A do osób , które narzekały i nie wierzyły w sukces naszych zawodników, kochani czasem trzeba się wstrzymać z krytykowaniem i starać się uwierzyć w wygraną, a nie narzekać. Właśnie ta wiara wśród zawodników spowodowała to iż jesteśmy najlepsi w Polsce. Podziękowania dla trener Moniki Karczmarzyk za pomoc w przygotowaniach drużyny do Mistrzostw Polski”
 
Pruszkowski zespół reprezentowali:

1) Agata Królak złoto 50m motylkowy, złoto 100m motylkowy, srebro 50m dowolny, brąz 100m dowolny
2) Wojtek Kaźmierczak złoto 200m, srebro 200m klasyczny, brąz 400m zmienny , brąz 100m klasyczny
3) Stanisław Kolczyński – finał „A” 200m grzbietowy, 100m grzbietowy, 200m zmienny finał „B” 50m dowolny
4) Adrianna Rzewuska  – wyniki życiowe
5) Michał Stecko – finał „B” 400m dowolny
6) Hanna Parkot – wyniki życiowe
7) Martyna Marciniak – wyniki życiowe
 
Sztafeta mieszana 4x50m dowolny 4 miejsce w Polsce w składzie :

1) Stanisław Kolczyński
2) Martyna Marciniak
3) Wojtek Kaźmierczak
4) Agata Królak

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.