Pruszków w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2023

Pruszków

Pruszków jako jedno z 62 miast bierze udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023. Dołączenie do kolarskiego wyzwania jest dziecinnie łatwe, a dla najbardziej aktywnych przewidziano nagrody!

To już V edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Weźmie w niej udział 62 miasta. Nowością jest udział gmin – tych na liście będzie aż 90.

Rywalizacja rozpoczęła się 1 czerwca. Od tego dnia można kręcić kilometry dla swojego miasta. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać na telefon bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i dołączyć do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”. Osoby, które brały udział w treningu (21 marca – 21 maja), będą dołączone od razu do miast i grup, w których odbywały trening. Ci, którzy po raz pierwszy mierzą się z kolarskim wyzwaniem, mogą wybrać Miasto Pruszków oraz jedną z grup mieszkańców, z którą się identyfikują lub założyć własną.

Trening w rywalizacji nie może trwać dłużej niż 24 godziny. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny, a trzech najaktywniejszych uczestników zostanie nagrodzonych.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Pruszków w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2023”

 1. minonA pisze:

  Co za bzdury! Jaką słuszną pretensje? Jak ktoś nie wie jak się poruszać rowerem czy hulajnogą to niech chodzi pieszo. Ja jak czegoś nie wiem to staram sie wyedukować we własnym zakresie. Trochę wysiłku dla mózgu każdemu się przyda.

  Zboczę trochę z tematu, ale uważam że hulajnogi w Polsce to jakieś przekleństwo, szczególnie ich pozostawianie na środku chodnika! Dlaczego nie może być obowiązku przypinania hulajnóh w stacjavh dokujących jak rowerów miejskich?

 2. Ignorante pisze:

  Powinna wrócić obowiązkowa karta rowerowa, szkolenie ludzi którzy nie mają prawa jazdy jak poruszać się po drogach. Krew zalewa jak stara baba wjeżdża na skrzyżowanie i nie wie co ma zrobić ze sobą stwarzając zagrożenie. Albo jedzie dziad ulica jednokierunkowa pod prąd. Jazda skuterem 50ccm nadal na dowód osobisty? Najlepsi są „kolarze” którzy mają ścieżki rowerowe a prują środkiem ulicy…

  • och pisze:

   a o mlodziezy nie wspomnisz? wole by jezdzili po chodnikach niz po ulicy.
   rower, rolki, huljanogi i inne UTO, nikt nie ma pojecia jak sie poruszac i wg jakich zasad.
   Kierowcy tez nie.

 3. Jacek pisze:

  W zeszłym roku w Pruszkowie ukradziono ponad 800 rowerów. Wygramy ten konkurs!

 4. andrzej 61 pisze:

  No to może troche sdukacji dla rowerzystów zrobic. Niektórzy na rowerach cgyba nigdy nie słyszeli o drogach dla rowerów. Ciągle pomykają po ulicy. A obok ścieżka rowerowa. Jak i ch otrąbic to mają pretensje. Jak chca szybciej odejść na inny świat to niech nie robią przy okazji kłopotów innym. Droga wolna.

  • och pisze:

   moga miec sluszna pretensje, bo znajmosc przepisow w spr sciezek, drog nie jest powszechna, wsrod rowerzystow i kierowcow.

   • minonA pisze:

    Co za bzdury! Jaką słuszną pretensje? Jak ktoś nie wie jak się poruszać rowerem czy hulajnogą to niech chodzi pieszo. Ja jak czegoś nie wiem to staram sie wyedukować we własnym zakresie. Trochę wysiłku dla mózgu każdemu się przyda. Zboczę trochę z tematu, ale uważam że hulajnogi w Polsce to jakieś przekleństwo, szczególnie ich pozostawianie na środku chodnika! Dlaczego nie może być obowiązku przypinania hulajnóg w stacjach dokujących jak rowerów miejskich?

 5. Jot pisze:

  Ciekawe jak władze Pruszkowa zachęcają do poruszania się rowerem? W innych miastach organizowane są rajdy rowerowe, eventy a u nas cisza, nic się nie dzieje.

  • pieszy pisze:

   pruszków to sypialnia – nic się nie dzieje nawet w nocy .. wystarczy że pedalarze dokazują na chodnikach , przejściach dla pieszych etc. rozganiając pieszych . proponuję zawody kto szybciej przejedzie ul. kościuszki lub b. prusa w godzinach szczytu – nagroda umowna bo nawet na policyjny mandat honorowy nie ma co liczyć .

  • ? pisze:

   Jest rower miejski!? Można się ścigać z prezydentem . Do tężni i z powrotem, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły