Pruszków Rowerową Stolicą Polski?

Pruszków

Wraz z nadejściem wiosny inaugurowany jest sezon rowerowy. W tym roku władze Pruszkowa chcą zachęcić mieszkańców do ruchu na świeżym powietrzu i zachęcają wszystkich do pomocy w zdobyciu tytułu Rowerowej Stolicy Polski.

Aktywne Miasta to projekt rekreacyjno-sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas.  Aktywne Miasta to portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. Inicjatorem projektu jest Miasto Bydgoszcz.

Od ubiegłego roku Bydgoszcz zachęca inne miasta do aktywizowania swoich mieszkańców. Stąd pomysł na rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku do akcji przyłączył się również Pruszków. Od 21 marca ruszył „trening” przed samą rywalizacją o Puchar.– Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022. Przez dwa miesiące w aplikacji Aktywne Miasta kręćmy kilometry i sprawdźmy swoją formę przed latem! – zachęcają urzędnicy.

Trening zostanie przeprowadzony w terminie 21 marca – 21 maja 2022r.

Co powinien wiedzieć rowerzysta, który planuje kręcić kilometry dla naszego miasta już podczas oficjalnej rozgrzewki?

– Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu (App Store i Google Play)

– Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2022.

– Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto Pruszków, dla którego będziesz kręcić kilometry.

– W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Biorąc udział w rywalizacji zyskujemy dostęp do indywidualnych rankingów, historii naszych aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Zapisując się na trening na pewno nie przeoczysz czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Pruszków Rowerową Stolicą Polski?”

 1. Brwinowianin pisze:

  Jakie to musi być zaskoczenie kiedy przez Polskę przejeżdżają różni zagraniczni podróżnicy rowerowi, którzy przejechali kilka , często kilkanaście krajów…a w Polsce kradną im rower !
  Już rozumiecie dlaczego w razi W ….nikt nam nie pomoże, żadne NATO ?!

 2. Radek pisze:

  Dla juz Pruszków jest cudowny i leży po sąsiedzku bajecznej Puszczy Kampinoskiej. A wypowiedzi niektórych internautów to pomyłka !

 3. Gdzie jak? pisze:

  Nie rozśmieszajcie mnie

 4. Mietson pisze:

  Rzeczywiście. W Pruszkowie kradną najwięcej rowerów.

 5. Gość pisze:

  A gdzie to świeże powietrze? Kominy dymią dookoła, aż miło.

  • obecna... pisze:

   To prawda ,którejś nocy musiałam zamknąć uchylone minimalnie drzwi balkonowe, obudził mnie smród dymu, ze zgniłego drewna, może śmieci…

   • josef pisze:

    Szczególnie ul. Polskiej Organizacji Wojskowej obok ronda solidarności strasznie kopci. Wzywana Straż miejska a to gdzieś. Przyjechali, zobaczyli. Nawet z auta nie wysiedli.

 6. Kamil pisze:

  Pozostawienie roweru przypiętego na 10 minut pod sklepem w Pruszkowie grozi jego utratą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły