Pruszków bez Biegu Wolności

Bieganie

Nie mamy dobrych informacji dla miłośników biegania. Wiele wskazuje na to, że kalendarza imprez biegowych zniknie w tym roku Pruszkowski Bieg Wolności.

Pruszkowski Bieg Wolności był organizowany jako element Dni Pruszkowa. Impreza cieszyła się niemałym powodzeniem i wydawało się, że na trwałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych w mieście. Niestety organizatorzy poinformowali, że w tym roku impreza się nie odbędzie. – Drodzy biegacze i biegaczki, jak już pisaliśmy czekaliśmy na oficjalne informacje z miasta, jaki będzie termin biegu. Otóż otrzymaliśmy oficjalną informację, iż w roku bieżącym ulegnie zmianie formuła imprez sportowych oraz że PRUSZKOWSKI BIEG WOLNOŚCI nie został objęty w budżecie Miasta Pruszkowa, więc nie jest przewidziany do realizacji w roku 2019 – poinformowali organizatorzy biegu. – Zastanawiamy się w czym jesteśmy gorsi od Piastowa, Milanówka czy Raszyna, ale pozwólcie, że jako organizatorzy od 6 lat i pomysłodawcy tej imprezy, pozostawimy ten temat bez komentarza – dodają.

Ubiegłoroczna edycja biegu nałożyła się niestety na inny popularny bieg organizowany w naszym regionie, czyli „Podkowiańską Dychę” co odbiło się na frekwencji. Wielu biegaczy zachęca jednak organizatorów, by ci zrobili Pruszkowski Bieg Wolności bez wsparcia finansowego ze strony miasta. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto wsparło tę imprezę kwotą 34 tys. zł.

Miasto powinno dołożyć się do organizacji biegu, czy może organizatorzy powinni szukać prywatnych sponsorów? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Pruszków bez Biegu Wolności”

 1. eko pisze:

  Szkoda, miałem zamiar wystartować.

 2. Macia pisze:

  A liczyłam, że to będzie moja coroczna tradycja… Cóż witaj Runmageddonie!

 3. Biegus Zmienny pisze:

  Nie dziwię się że tak się zrobiło. Trzeba pamiętać że to nie ta ekipa rządząca jest winna temu że biegu może nie być. Wsparcia nie dała poprzednia ekipa i nie dziwię się bo frekwencja była na poziomie 160 osób. Dlaczego ? Ano dlatego że od 5 lat ten bieg kolidował terminowo oraz godzinowo z Biegiem Podkowiańskim w którym to biegli Pruszkowscy Biegacze gdyż wybierali lepszy bieg, w ktorym biegło ok 1000 osób. Dziwię się organizatorom że zawsze tak było, a trzeba pamietać że to Podkowa organizowała wcześniej bieg i trzeba było dobrać termin tak żeby Prószków biegł w Podkowie i odwrotnie. Zamiast się dogadać wszystko było załatwiane po POLSKU …

 4. Anonim pisze:

  Szkoda, bo na tę imprezę wielu czeka cały rok. Dodatkowo była to ogromna frajda dla dzieciaków bo pamietajmy ze one również miały tam swój udział. Przykre …

 5. Gość pisze:

  Niezły intersik organizowanie takich biegów! Kto by pomyślał….!

 6. Ytrewq pisze:

  Proponuję zmienić nazwę biegu na ” Bieg braci bliźniaków ” . Pieniądze znajdą się od razu.

 7. wojtek pisze:

  zapraszamy do Piastowa ,

 8. Leonardo DiCaprio pisze:

  Ojjj….. bardzo nie ładnie! Choć fakt, tutaj dystans nie był zbyt wymagający.

 9. margo pisze:

  Organizatorzy powinni szukać sponsorów, a nie oglądać się na dofinansowanie z miasta.

 10. Wolność pisze:

  Oczywiście, że powinien być bieg wolności, gdyż jest ona najważniejsza. Uważam jednak, że koszty finansowe są zbędne. Można umówić się w Parku Potulickich i dla frajdy, zdrowia i wolności przebiec się w takim biegu. Nie zmienia to jednak faktu, że miasto daje wyraźny sygnał, że z wolnością jest mu nie po drodze.

 11. raz pisze:

  powinni szukac prywatnych sponsorow i biegac albo w kampinosie albo w mlochowskim.

 12. Bra pisze:

  A na co aż 34 tysiaki??? Medale z platyny? A może używane volvo dla laureata?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły