Professional Boxing Show w Grodzisku

Region

Trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie gali boksu organizowanej przez GMITRUK PROMOTION. Na zakończenie roku 2010, pięściarze Andrzeja Gmitruka wystąpią w Grodzisku Mazowieckim. 11 grudnia podczas PROFESSIONAL BOXING SHOW, w walce wieczoru fani zobaczą Piotra „WILKA” Wilczewskiego. Polak zmierzy się z Belgiem, Selajdinem Koxha a stawką pojedynku będzie tytuł IBO Intercontinental w wadze super średniej. Atmosferę przed walką wieczoru podgrzeje pojedynek Dariusza Sęka, który stanie przed szansą na zdobycie tytułu mistrza świata juniorów TWBA w wadze półciężkiej.

Dwie walki o mistrzowskie tytuły, pięć zawodowych pojedynków i prawdziwe sportowe emocje, to wszystko czeka fanów sportów walki już za dwa tygodnie w Grodzisku Mazowieckim. To właśnie tam odbędzie się ostatnia w tym roku gala bokserska organizowana przez GMITRUK PROMOTION, we współpracy z grupą O’Chikara Gmitruk Team.

Przed szansą na zdobycie trzeciego mistrzowskiego tytułu stanie Piotr „Wilk” Wilczewski. Dla 32-letniego pięściarza będzie to trzecia walk w tym roku, a warto przypomnieć, że podczas pierwszej wywalczył tytuł mistrza świata TWBA i międzynarodowego mistrza Polski. Piotr ma na swoim koncie 28 pojedynków. W swojej zawodowej karierze tylko raz poczuł gorycz porażki, 27 walk wygrał w tym 9 przed czasem. We wrześniu tego roku po raz pierwszy obronił pas mistrza świata TWBA nokautując już w 1 minucie drugie starcia, Hiszpana Miguela Angela Pene. Teraz Wilczewski przygotowuje się do starcia z Belgiem, 28-letnim Selajdinem Koxhem. Ciekawostką jest, że Piotr formę szlifował w USA, gdzie pomagał w przygotowaniach do walki swojemu koledze Mariuszowi Wachowi. Przed Polakiem kolejne zawodowe wyzwanie, ale i szansą na kolejny mistrzowski pas. Rywal Wilczewskiego, młodszy od Piotra o 4 lata, legitymuje się rekordem 19 walk, z których 12 wygrał w 4 przed czasem. Ostatni pojedynek stoczył 11 listopada podczas gali w Antwerpen, gdzie pokonał Francuza, Jonathana Proficheta. Obóz Selajdina zapewnia, że Belg jest w świetnej formie a przygotowania do walki przebiegają zgodnie z planem.

W Grodzisku Mazowieckim, przed szansą na zdobycie pierwszego w swojej zawodowej karierze mistrzowskiego pasa stanie Dariusz Sęk. Będzie to 11 walka Polaka i trzecia w kategorii półciężkiej, do której przeszedł po pojedynku z Alexeyem Ribchevem. Warto przypomnieć, że Dariusz znakomicie zaprezentował się w swojej ostatniej walce z Niemcem Stevem Kroekelem. Polak posłał rywala na deski perfekcyjnym hakiem już w 3 rundzie. W sobotni wieczór 11 grudnia, Darek stanie do walki o pas mistrza świata juniorów TWBA.

Podczas PROFESSIONAL BOXING SHOW fani boksu zobaczą jeszcze 3 zawodowe walki, w których wystąpią Michał Starbała, Mateusz Malujda oraz Norbert Dąbrowski. Gala boksu zawodowego w Grodzisku Mazowieckim już 11 grudnia w Hali OSIR przy ul. Westfala 3a, start o godzinie 18.00.

Honorowy patronat nad imprezą objął Grzegorz Benedykciński – Burmistrz Miasta Grodzisk Mazowiecki.

Patronami medialnymi gali są m.in.: Gazeta WPR i WPR24.pl

Bilety w cenie są już do nabycie na stronie www.eventim.pl oraz na pływalni miejskiej „WODNIK 2000” i w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, a także w Empiku w Jankach przy ul. Mszczonowska 3 oraz w Empiku w Żyrardowie przy ul. Hiellego 2.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.