Powrót w wielkim stylu

Region

Zaledwie 65 minut potrzebowała Bogoria, by pokonać 3:0 Pogoń Lębork w meczu 4. kolejki Superligi. Drużyna z Grodziska Mazowieckiego, która rozegrała u siebie pierwszy ligowy mecz od ponad pół roku, objęła prowadzenie w rozgrywkach.

Pierwszy punkt Bogorii zapewnił Robert Floras, grający szósty raz w barwach grodziskiego zespołu na „jedynce”. 19-letni grodziszczanin pewnie zwyciężył 3:0 prawie dwukrotnie starszego od siebie Marka Prądzińskiego. Była to druga wygrana „Florka” w tym sezonie w Superlidze na dwa rozegrane pojedynki.

Wynik na 2:0 podwyższył Wang Zeng Yi. Jego starcia z Patrykiem Chojnowskim zawsze należą do zaciętych. Jednak tym razem wyrównane były tylko dwa pierwsze sety, które „Wandżi” wygrał po 11-9, stosując w decydujących momentach urozmaicony, zaskakujący rywala serwis.

Kropkę nad „i” postawił Daniel Górak, który pokonał byłego reprezentanta Bogorii Jakuba Perka 3:1.

Trzy punkty wywalczone w pojedynku z Pogonią pozwoliły Bogorii awansować na pierwsze miejsce w Superlidze. Oprócz zespołu z Grodziska Mazowieckiego tylko beniaminek z Radzynia Podlaskiego nie zaznał jeszcze goryczy porażki w tym sezonie w rozgrywkach.

W kolejnym meczu już we wtorek podopieczni Tomasza Redzimskiego zagrają w Rzeszowie z miejscową SPAR AZS Politechniką.

Superliga, 4. kolejka:

KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Poltarex Pogoń Lębork 3:0

Robert Floras – Marek Prądziński 3:0 (11-5, 11-7, 12-10)
Wang Zeng Yi – Patryk Chojnowski 3:0 (11-9, 11-9, 11-5)
Daniel Górak – Jakub Perek 3:1 (11-6, 11-4, 7-11, 11-9)

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.