Potwierdzić supremację

Region

We wtorek i czwartek zostaną rozegrane finałowe mecze DMP 2010/2011, w których Bogoria zagra o czwarty z rzędu tytuł najlepszej drużyny w kraju. Grodziski zespół chce potwierdzić krajową dominację zwycięstwami z Olimpią-Unią Grudziądz.

W tym sezonie bilans gier mistrza z beniaminkiem wynosi 1:1. Bogoria triumfowała w Grudziądzu na inaugurację ligi 3:1. W rewanżu w takim samym stosunku wygrała ekipa Bartosza Sucha, największej gwiazdy Olimpii-Unii.

Finałowe spotkania Wschodzący Białystok Superligi rozstrzygną zaciętą i pasjonującą rywalizację pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim i Grudziądzem oraz pozwolą którejś z drużyn potwierdzić swój niekwestionowany prymat w kraju.

Finał mistrzostw Polski to również indywidualne pojedynki reprezentantów Polski i gwiazd Superligi. Starcia Wang Zeng Yi i Daniela Góraka z Bartoszem Suchem to ozdoby niejednego meczu. „Wandżi” i „Suszi” to najskuteczniejsi tenisiści stołowi rozgrywek i jeden z nich bez wątpienia będzie chciał pokazać swoją wyższość.

Bogoria przez cztery ostatnie sezony za każdym razem walczyła w finale rozgrywek ligowych, zwyciężając aż trzy z nich. Przed podopiecznymi trenera Tomasza Redzimskiego szansa na czwarty mistrzowski tytuł oraz na piąty z rzędu medal DMP.

Najbardziej imponująco przedstawia się dorobek „Wandżiego”, który zanim sięgnął po trzy złota z Bogorią, aż sześciokrotnie stanął na najwyższym stopniu podium ekstraklasy z LKS Odrą Głoską Księginice.

Pierwsza odsłona wielkiego finału Superligi już dzisiaj w Grudziądzu o godzinie 18.00. Rewanż w czwartek w Grodzisku Mazowieckim (17.00). Ewentualna trzecia, decydująca gra dzień później również w podwarszawskiej miejscowości.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.