Postrzelali w Kościuchu

Uncategorized

W ostatnim czasie w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki odbyły się dwie imprezy strzeleckie: II Zawody Strzeleckie Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Kościucha oraz Otwarte Mistrzostwa LO im. T. Kościuszki.

W tym pierwszym turnieju wystartowało siedem drużyn reprezentujących szkoły z Grodziska Mazowieckiego, Nadarzyna, Piastowa i Pruszkowa. Najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Nadarzynie, którzy z wynikiem 331 punktów o trzy „oczka” wyprzedzili Gimnazjum Społeczne w Pruszkowie. W klasyfikacji indywidualnej trzy pierwsze miejsca zajęli: Jakub Jakubowski – 93pkt. (Gimnazjum Społeczne w Pruszkowie), Michał Tyc – 88pkt. (Gimnazjum Nr 4 w Pruszkowie), Dawid Kłapkowski – 88pkt. (Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Nadarzynie). Zwycięzcy otrzymali od dyrekcji i rady rodziców „Kościucha” puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Natomiast w Otwartych Mistrzostwach LO im. T. Kościuszki rywalizowano w konkurencjach: karabin i pistolet pneumatyczny. W zawodach wzięli udział uczniowie i absolwenci „Kościucha”, uczniowie Liceum im. W. Broniewskiego z Błonia, Społecznego Liceum Ogólnokształcącego nr 23 w Pruszkowie i zaproszeni goście ze starostwa pruszkowskiego, Urzędu Miasta w Piastowie, straży miejskiej i policji.

Z karabinu pneumatycznego strzelało 50 zawodników. Każdy z nich po przystrzeleniu i przygotowaniu broni oddawał po dwadzieścia strzałów do tarcz oddalonych od stanowisk o 10 metrów. Najlepsze wyniki uzyskali: Arkadiusz Prędkiewicz – 170pkt. (LO im. T. Kościuszki), Piotr Stegienka – 168pkt. (absolwent LO im. T. Kościuszki), Bartosz Borejszo – 164pkt. (LO im. T. Kościuszki).

W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego warunki strzelania jeżeli chodzi o odległość i ilość ocenianych strzałów były podobne. Najwyżej spośród 33 startujących w tej konkurencji sklasyfikowani zostali: Mateusz Orłowski – 169pkt. (absolwent LO im. T. Kościuszki), Arkadiusz Prędkiewicz – 168pkt. (LO im. T. Kościuszki), Tomasz Wróbel – 165pkt. (straż miejska).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.