Porażka Znicza Basketu

Region

Znicz Basket Pruszków odniósł pierwszą porażkę po serii czterech zwycięstw. Nasza drużyna pojechała do Krosna, gdzie uległa Delikatesom Centrum PBS Bankowi MOSiR-owi 63:95.

Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana, a prowadzenie zmieniało się sześć razy. W pruszkowskiej drużynie pierwsze skrzypce grali Janavor Weatherspoon i Grzegorz Radwan, ale wśród przeciwników „za trzy” celnie trafili Bartosz Bal i Przemysław Hajnsz. Dzięki temu po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili 25:18. W drugiej kwarcie krośnianie jeszcze powiększyli przewagę. Na przerwę schodzili prowadząc 50:33.

Po wznowieniu gry Zniczowi Basketowi udało się zniwelować straty do 11 „oczek”, jednak chwilę później znów na parkiecie dominowali gospodarze. To pozwoliło im utrzymać prowadzenie do końca spotkania.

Dla MOSiR-u Krosno było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Dla naszego zespołu pierwsza porażka od pięciu spotkań.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno – MKS Znicz Basket Pruszków 95:63 (25:18, 24:14, 20:16, 25:14)

MOSiR: Piotr Pluta 21, Tomasz Deja 17, Dariusz Oczkowicz 15, Łukasz Puścizna 14, Przemysław Hajnsz 10, Bartosz Bal 8, Marcin Ecka 5, Michał Musijowski 2, Adrian Mroczek-Truskowski 2, Grzegorz Sołtysiak 1, Kamil Michalski 0

Znicz Basket: Janavor Weatherspoon 15, Grzegorz Radwan 13, Grzegorz Malewski 10, Sławomir Nowak 6, Wojciech Fraś 5, Tomasz Briegmann 4, Adrian Suliński 3, Dominik Czubek 3, Michał Aleksandrowicz 2, Bartłomiej Piotrowski 2