Porażka na zakończenie sezonu

W 34. kolejce Nice 1 ligi Znicz Pruszków przegrał z Olimpią Grudziądz 0:1. Piłkarze Andrzeja Prawdy zajęli 17. pozycję w tabeli.

O tym, że żółto-czerwoni opuszczają Nice 1 ligę wiadomo było już tydzień temu. Remis z MKS-em Kluczbork przekreślił nadzieje na utrzymanie. Końcówka sezonu w wykonaniu Znicza nie była najlepsza. Ostatnie zwycięstwo zespół z Bohaterów Warszawy zanotował 12 maja, gdy pokonał Pogoń Siedlce 2:1.

Trudny sezon żółto-czerwoni zamknęli starciem z Olimpią Grudziądz, która jeszcze kilka tygodni temu była w gronie ekip bijących się o awans. W Pruszkowie zespół Jacka Paszulewicza udowodnił, że jest groźny.  Już w 6. minucie czujność Piotra Misztala sprawdził Jakub Łukowski. Chwilę później niewiele pomylił się Damian Michalik. W 13. minucie napastnik Olimpii nie pomylił się, wykorzystując niepewne zachowanie Misztala.

Znicz miał szansę, aby wyrównać. W 21. minucie Przemysław Kita i Michał Kucharski stanęli przed pustą bramką, ale żadnemu nie udało wpisać się na listę strzelców. Żółto-czerwoni wiele zawdzięczają swojemu bramkarzowi. Piotr Misztal nie raz musiał wspiąć się na wyżyny, bronił kolejne strzały zawodników Olimpii i znakomicie spisywał się w sytuacjach sam na sam. Rozmiary porażki mogły być wyższe.

Olimpia wygrała 17 mecz w sezonie i zakończyła rozgrywki na 6. miejscu. Z kolei Znicz zanotował 20 porażkę. W całym sezonie żółto-czerwoni zebrali 30 punktów, co pozwoliło im zająć 17. lokatę w Nice 1 lidze. Zdobyli 35 bramek, stracili 64. W przyszłym sezonie zawodnicy z Pruszkowa będą walczyć w II lidze.

Znicz Pruszków – Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)