Polska wygrała z Węgrami

Reprezentacja Polski pokonała Węgry 3:0 w rewanżowym meczu półfinału Europejskiej Ligi Narodów. Spory udział w awansie Polaków do finału rozgrywek miał Wang Zeng Yi.

„Wandżi” wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie 2:0, wygrywając 3:0 z Janosem Jakabem, liderem zespołu gości oraz notowanym o jedno miejsce wyżej w światowym rankingu (79.) zawodnikiem. „Zagrałem znacznie lepiej niż w finale drużynowych mistrzostw Polski. Przy prowadzeniu 2:0 w setach byłem konsekwentny i utrzymałem koncentrację. Bardzo miło grać w reprezentacji Polski przy grodziskich kibicach, którzy wspaniale dopingują. Czułem się jak na meczu Bogorii” – powiedział tuż po spotkaniu tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Pozostałe punkty dla naszej drużyny wywalczyli Jakub Kosowski i Lucjan Błaszczyk. Pierwszy z nich pokonał 3:0 Daniela Kosibę, a drugi w pięciu setach rozprawił się z defensywnie grającym Adamem Pattantyusem.

W finale Europejskiej Ligi Narodów Challenge Division Polacy zmierzą się 25 października i 29 listopada z Hiszpanią, z którą rywalizowali w grupie (bilans 1:1). Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego pokonali w półfinale Chorwację 3:1 oraz przegrali 2:3.