Polska – Słowacja w Pruszkowie

Piłka Nożna

30 września na stadionie Znicza Pruszków zostanie rozegrany mecz towarzyski drużyn U-14 Polska – Słowacja. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Występ z orzełkiem na piersi to szczególne wydarzenie w życiu każdego piłkarza. Nie inaczej jest w przypadku młodych, zdolnych i żądnych gry zawodników do lat 14. Trenerzy nie próżnują i bacznie obserwują postępy graczy z całej Polski. Kto wie, może wśród zawodników, którzy 30 września zagrają w Pruszkowie są następcy Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego.

Latem młodzi piłkarze trenowali intensywnie podczas Letniej Akademii Młodych Orłów 2017. Pod okiem sztabu szkoleniowego Bartłomieja Zalewskiego znajdowało się 80 najlepszych zawodników z rocznika 2004 z całej Polski. Z tego grona trenerzy wyłonili 20 graczy, którzy będą mieli okazję rywalizować ze Słowacją. Obie drużyny spotkały się już w tej kategorii wiekowej, ale było to dwa lata temu. We Wrocławiu biało-czerwoni (rocznik 2002) pokonali Słowację 5:0. Ale nie zawsze było tak kolorowo. W listopadzie 2014 roku nastąpił test nowych kadr młodzieżowych – do lat 12 i 13. Polacy rywalizowali ze Słowacją. Najmłodsi biało-czerwoni przegrali 0:1, zaś ich starsi koledzy triumfowali dopiero po rzutach karnych. Wróćmy do poczynań kadry U-14, w ubiegłym roku w Bydgoszczy młodzi Polacy (rocznik 2003) rozbili Litwę 12:0.

Czy zawodnicy z rocznika 2004 podtrzymają dobrą passę i odniosą zwycięstwo w Pruszkowie? Wszystko zweryfikuje boisko. Początek spotkania o 12.00, wstęp bezpłatny. Na kibiców czekają konkursy z nagrodami.

Kadra U-14 na mecz ze Słowacją:

Bramkarze: Wiktor Nowicki (Lech Poznań), Oliwier Zych (Arka Gdynia)
Obrońcy: Borys Freilich i Igor Martuszewski (Pogoń Szczecin), Radosław Seweryś (Korona Kielce), Mateusz Lipp (Ruch Chorzów), Mateusz Nawrocki (Jaguar Gdańsk)
Pomocnicy: Iwo Kaczmarski (Korona Kielce), Antoni Kozubal (Lech Poznań), Maddox Sobociński (GKS LZS Wikielec), Mikołaj Nowak (Raków Częstochowa), Krzysztof Babś (Arka Gdynia), Tomasz Pieńko i Maksymilian Nowak (Zagłębie Lubin), Cyprian Włodarczyk (Pogoń Szczecin), Filip Karwacki (MUKS CWZS Bydgoszcz), Kacper Duda (Tyski Sport S.A.), Bartosz Mowczyn (Olimpia Elbląg)
Napastnicy: Michał Samborski (Pogoń Szczecin), Jan Żuberek (AP Talent Białystok).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.