Pogoń podejmie wicelidera

Piłka Nożna

Do Grodziska Mazowieckiego przyjedzie wicelider IV ligi (grupa południowa) Mszczonowianka Mszczonów. Pogoń stanie przed trudnym zadaniem, ale będzie walczyła o trzy punkty.

Mszczonowianka na wyjazdach gra w kratkę, a Pogoń u siebie… też. Wicelider zdobył w meczach wyjazdowych sześć punktów w czterech meczach, zespół Mateusza Miłoszewskiego ma taki sam bilans tyle, że na własnym boisku. Jednak w ostatnich dwóch kolejkach Pogoń wywalczyła tylko punkt. Tydzień temu zremisowała na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi 1:1. Z wiceliderem grodziszczanie zapowiadają walkę o pełną pulę. – Mamy na tyle silny zespół, że upatrywać szansy na sukces powinniśmy we własnej dobrej grze. Jestem przekonany, że rywale doskonale wiedzą jakie są nasze mocne i słabsze strony i do tego meczu, podobnie jak my, przygotują się solidnie –  podaje Tomasz Barczyński, przedstawiciel Pogoni.

W ubiegłym sezonie zespół z Grodziska rozdawał karty w IV lidze. Był o krok od awansu, ale w barażu przegrał z Victorią Sulejówek. Obecnie Pogoń jest piąta w tabeli i do liderującej Pilicy Białobrzegi traci sześć punktów. – Wyniki jakie osiągamy w tej rundzie są efektem lepiej lub gorzej wypełnianych założeń trenera na dany mecz. Ostatnie spotkanie w Białobrzegach pokazało, że zespół potrafi bardzo dobrze zagrać taktycznie i stwarzać doskonałe sytuacje pod bramką rywali. Jeśli część z nich uda się wykorzystywać to zapewniam, że i wynik będzie korzystny. Cel na ten sezon jest podobny do tego w ostatnich rozgrywkach – walka o awans. Aby skutecznie rywalizować  w wyrównanej stawce rywali – musimy wygrywać – wyjaśnia Barczyński.

Pogoń zagra z Mszczonowianką Mszczonów 7 października o 15.00.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.