Podkowiańska Dycha z atrakcjami

Lekkoatletyka

Biegacze odliczają już dni do V Podkowiańskiej Dychy, która odbędzie się 28 maja. Impreza stanowi sportowe wyzwanie, ale zarazem jest okazją do znakomitej zabawy. Po wysiłku wszyscy będą mogli skorzystać z atrakcji dostępnych w Miasteczku Biegowym.

Na starcie V Podkowiańskiej Dychy zamelduje się rzesza biegaczy. Każdy z nich będzie chciał pokonać własne słabości, poprawić rekord życiowy, a przede wszystkim aktywnie spędzić czas. Dotychczas do udziału w podkowiańskiej imprezie zgłosiło się blisko 600 osób. Nadal trwają zapisy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tu. Do 23 maja opłata startowa wynosi 50 zł.

Nawierzchnia asfaltowa, szutrowa, gruntowa i trakt leśny – trzeba być przygotowanym na wszystko. Przydatna będzie również wytrzymałość, bo pokonanie dystansu 10 km wcale nie jest takie łatwe. Trasa biegu obejmie ulice Podkowy Leśnej i Las Młochowski. Ale to nie wszystko. Na aktywnych czeka Bieg Bez Barier i nordic walking na dystansie 3 km. Nie zapomniano również o dzieciach, które będą miały okazję sprawdzić się na 400 metrów (do 8 lat) oraz na 800 metrów (9-13 lat). Należy dodać, że opłata za uczestnictwo dla najmłodszych wynosi 10 zł.

Warto dodać, że 27 maja w godz. 15.00-19.00 w biurze zawodów w szkole podstawowej nr 2 przy ul. Modrzewiowej będzie prowadzona rejestracja zawodników. Odbiór numerów startowych w niedzielę od 7.30. Tyle sprawy techniczne, a później już tylko sportowe emocje. V Podkowiańska Dycha wystartuje 28 maja o 10.00, kiedy to na starcie zameldują się dzieci. Start biegu głównego (10 km) zaplanowano na 11.00. 

Nie może zabraknąć Miasteczka Biegowego, które będzie pełne atrakcji. Łucznictwo, jazda konna, nauka gry w golfa porady fizjoterapeutów i trenerów biegowych, zdrowa żywność – to tylko niektóre z licznych propozycji dostępnych podczas V Podkowiańskiej Dychy.

Nie można zapomnieć o nagrodach. Każdy uczestnik, który przekroczy linię mety V Podkowiańskiej może liczyć na pamiątkowy medal. Organizatorzy przygotowali dwie nagrody główne: zegarek Forerunner 630 HRM z funkcjami pomiaru czasu, dystansu i tempa biegu oraz rower cube analog. Na czołowych biegaczy czekają również: plecak nawadniający z bukłakiem na wodę, czołówka do biegania czy slow juicer.

Patronat medialny nad V Podkowiańską Dychą objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.