Poczuć się jak muszkieter

Uncategorized

Atos, Portos, Aramis i d'Artagnanie – tych postaci nie sposób nie znać. Powieść Aleksandra Dumasa „Trzej muszkieterowie” rozgrzewała do czerwoności i została wielokrotnie zekranizowana. Co zrobić, żeby być dzielnym muszkieterem? Trenować szermierkę!

Książki i filmy działają na wyobraźnię. Przygody trzech muszkieterów przyciągały przed ekrany całe rodziny. Władanie szpadą opanowane do perfekcji, bohaterstwo i lekcja historii. Fantastyczne połączenie. Z pewnością wśród chłopców śledzących losy muszkieterów nie brakowało tych, którzy chcieli wcielić się w ich role.

Obecnie stawiamy na rozwój sportowy dzieci i chcemy, aby były aktywne. Rodzice wybierają różne zajęcia dla swoich pociech. Piłka nożna, siatkówka, judo, taniec, karate – to jedne z najczęstszych wyborów. A warto pamiętać o szermierce, której uprawianie niesie ze sobą szereg korzyści. – Kształtuje szybką reakcję, pamięć ruchową, spostrzegawczość, myślenie operacyjne – wylicza Krzysztof Karlicki, prezes Grodziskiego Klubu Szermierczego.

Szermierka to ciekawa propozycja, ale jest niewiele miejsc, gdzie można ją trenować. W naszym regionie trzy lata temu powstał Grodziski Klub Szermierczy. Działa z rozmachem. Zawodnicy jeżdżą na turnieje, podczas których starają się zaznaczyć swoją obecność. Klub ma za sobą również organizację Grodziskiej Szabli 2017 – Memoriału Jerzego Pawłowskiego. – To szansa na udział w turniejach szermierczych w kraju i na całym świecie, poznanie ciekawych miejsc i ludzi – mówi o szermierce Karlicki.

Jesień to dobry czas na rozpoczęcie ciekawej przygody. Obecnie Grodziski Klub Szermierczy prowadzi nabór dzieci ze szkół podstawowych. Treningi odbywają się w Grodzisku, Milanówku, Podkowie Leśnej i Brwinowie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.