Pobiegnij w Książenicach i pomóż Martynce!

Grodzisk Maz.

Przed nami już IX edycja biegu „Biegam, bo lubię”. W ramach sportowych zmagań będzie można wesprzeć szczytny cel. Każdy pokonany w biegu kilometr to pieniądze na leczenie i rehabilitację Martynki, która choruje m.in. na wodogłowie, mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę.

Biegacze przyzwyczajeni są, że liczy się czas przekroczenia linii mety. Jednak 18 września w biegu organizowanym Książenicach na pierwszym miejscu będzie liczba okrążeń. Każdy uczestnik za cel postawi sobie pokonanie jak największej liczby okrążeń o dystansie ok. 600 metrów, aby pomóc chorej Martynce. Dziewczynka niebawem będzie obchodziła swoje urodziny, więc „wybiegane” przez zawodników pieniądze będą idealnym prezentem. –Mam na imię Martynka, urodziłam się 12 lat temu i od samego początku jestem pod opieką lekarzy specjalistów gdyż mam wodogłowie aktywne, porażenie móżdżkowe i schizencefalię a to spowodowało upośledzenie umysłowe i epilepsję. Z napadami padaczkowym borykałam się wiele lat. Pojawiła się dla mnie szansa w postaci operacji mózgu na wyleczenie mojej choroby. Przeszłam ją w wakacje 2021 roku i od tego czasu nie mam napadów. Niestety wystąpiły powikłania w postaci porażenia prawostronnego całego ciała. Zebrane środki pozwalają mi na intensywna rehabilitację i rożnego rodzaju terapie, które przynoszą rezultaty i powoli wracam do sprawności sprzed operacji. Rozwijam się, uczę się nowych rzeczy i cieszę się dzieciństwem na ile to tylko możliwe. Bardzo serdecznie Wam dziękuję za chęć wsparcia – zaznacza dziewczynka.

W Książenicach atrakcji biegowych nie zabraknie. 18 września poza głównym biegiem przygotowano szereg sportowych zmagać dla małych i dużych.  Biegi odbędą się na dystansach dziecięcych: 400, 600, 800 metrów; dystanse sportowe dla dorosłych ustalono na pięć oraz dziesięć kilometrów. Kategorię open to konkurencja nordic walking. Nie zabraknie też wielu innych nieco mniej sportowych atrakcji. Dla biegaczy i kibiców czekać będą:  strefa gastronomiczna, strefa relaksu, warsztaty dla dzieci, zawody cross fitness, pokaz oldtimerów, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, miasteczko sportowe, porady dietetyczne, dmuchańce w strefie dla najmłodszych i wiele innych.

Impreza rozpocznie się 18 września o godz. 8.00. Pierwsze biegi rozpoczną się o godz. 9.00. Zapisy dostępne tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.