Piłka uliczna opanuje Grodzisk

Uncategorized

Gorący lipiec w Grodzisku Mazowieckim. Przez trzy dni (7-9 lipca) na placu przy Centrum Kultury blisko 250 zawodników będzie rywalizowało w Otwartych Mistrzostwach Świata w piłce ulicznej Freestival Street Games 2017.

Wielkie piłkarskie gwiazdy swoją przygodę z futbolem rozpoczynały na ulicy. Tak jak as Barcelony Neymar, który pierwsze kroki stawiał w street soccerze. Na tym polu realizują się również wspaniali i utytułowani Ronaldinho i Edgar Davids. 

Piłka uliczna stopniowo wychodzi z cienia i zyskuje coraz większą rzeszę entuzjastów. W lipcu oczy wszystkich miłośników dyscypliny zwrócą się w stronę Grodziska Mazowieckiego. Od 7 do 9 lipca na placu przy Centrum Kultury zostaną rozegrane mistrzostwa świata  Freestival Street Games 2017. – Grodzisk to świetna miejscowość, która szybko się rozwija. Warto się pochwalić tym zagranicą. Otwartość władz miasta sprawiła, że w dniach 7-9 lipca w Grodzisku odbędą się mistrzostwa świata w piłce ulicznej Freestival Street Games 2017. To duża impreza, która z pewnością wpłynie na popularyzację dyscypliny – mówi nam Damian Gawrych, organizator imprezy.

W Grodzisku odbędzie się rywalizacja w trzech dyscyplinach: Panna 1na1, Street 3na3, Freestyle Football. Kibice mogą spodziewać się efektownych i nieszablonowych zagrać. Uliczni piłkarze to prawdziwi artyści. – Od 12 lat zajmuję się tą dyscypliną sportu. Nadal jest niszowa, ale z roku na rok rozwija się. W Grodzisku zjawi się blisko 250 zawodników. Można spodziewać się wspaniałego widowiska. Zgłosić może się każdy, kto ma styczność z piłką nożną. Na etapie kwalifikacji będziemy weryfikować umiejętności. Jeżeli ktoś przebranie przez ten etap, trafi do zmagań grupowych, w których rozstawieni będą czołowi zawodnicy świata – przedstawia organizator mistrzostw świata Freestival Street Games 2017.

Warto wspomnieć, że polscy zawodnicy mają ogromny wkład w rozwój piłki ulicznej. – Polska przoduje w dyscyplinie freestyle football. Stworzyliśmy mnóstwo trików i wyróżniamy się na arenie międzynarodowej. Zdobyliśmy wszystko, co możliwe. Z kolei street football i panna to dyscypliny, w których dominują kraje Beneluksu. Przez lata stworzono tam odpowiednią infrastrukturę – tłumaczy Gawrych.

Patronat medialny nad mistrzostwami świata w piłce ulicznej Freestival Street Games 2017 objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.