Pierwsze zwycięstwo Liderek

Koszykówka

​Drużyna Matizolu Lidera Pruszków rozegrała pierwszy sparing w nowym sezonie. Rywalem pruszkowianek w serii meczów kontrolnych przed nadchodzącym sezonem był zespół Widzewa Łódź.

W zespole gospodarzy znalazło się kilka zawodniczek znanych z występów w Pruszkowie: Lidia Kopczyk, Małgorzata Chomicka i Katarzyna Bednarczyk. W naszym zespole wystąpiło tylko 9 zawodniczek w tym 2 amerykanki Kiara Buford i Kali Bennett. Zabrakło niestety Karoliny Stanek, która z powodu choroby nie będzie uczestniczyć w treningach jeszcze co najmniej tydzień.

Obaj trenerzy potraktowali zawody jako możliwość sprawdzenia różnych opcji taktycznych i rotowali całym zespołem co wymuszało szybką grę obydwu drużyn.

Mecz od pierwszej do ostatniej kwarty był wyrównany czego najlepszym dowodem był wynik 62:62 na 90 sekund przed końcem. Ostatecznie nasze dziewczęta wygrały 68:62 zachowując więcej zimnej krwi w ostatnim fragmencie meczu.

Punkty dla Pruszkowa zdobyły: Kiara Buford 12, Marta Jujka 10, Agnieszka Kaczmarczyk 10, Justyna Grabowska 9, Kali Bennett 8, Anna Pietrzak 7, Paulina Antczak 5, Barbara Głocka 4, Paulina Rozwadowska 3.

Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobyły: Paulina Pawlak 16, Małgorzata Chomicka 12, Leona Jankowska 10, Katarzyna Bednarczyk 10.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.