Pięć złotych medali Dobrowolskiej

Łyżwiarstwo Szybkie

Marta Dobrowolska pierwszoplanową postacią Mistrzostw Polski Młodzików w łyżwiarskie szybkim, które odbyły się w Sanoku. Zawodniczka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki zdobyła pięć złotych medali. Z dobrej strony pokazały się również łyżwiarki z Milanówka.

Dobrowolska nie zwalnia tempa. Podopieczna Sławomira Chmury triumfowała w grudniowych Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Zakopanem, a następnie pojechała na międzynarodowy camp do włoskiego Collabo. Łyżwiarka grodziskiej Sparty wygrała tam rywalizację na 500 metrów. Kolejnym wyzwaniem dla Dobrowolskiej były młodzieżowe mistrzostwa kraju w Sanoku. Młoda zawodniczka rzuciła wszystkie rywalki na kolana i zdobyła pięć złotych medali! Triumfowała w dwóch wyścigach na 500m, 1000m, 1500m oraz w wieloboju.

Zadowolenia z fantastycznego występu swojej podopiecznej nie kryje Sławomir Chmura. – Tydzień przed zawodami byliśmy pełni obaw. Martę dopadła choroba i walczyliśmy z czasem. Dyspozycja stała pod znakiem zapytania. Marta zaprezentowała się świetnie i wygrała. Jestem bardzo zadowolony – zaznacza trener UKS Sparta Grodzisk.

Teraz łyżwiarze trenują w Zakopanem i przygotowują się do kolejnych startów. – Czeka nas siedem dni treningów, a potem zawody. W Sanoku chcemy zaprezentować się jak najlepiej z myślą o mistrzostwach Europy w Holandii, które odbędą się w marcu – podkreśla Chmura.

Warto odnotować również dobrą postawę zawodniczek UKS 3 Milanówek. Alicja Faderewska była druga, a Julia Uziak trzecia na 1500 metrów. – Dla mnie to rewelacja. Złota medalistka Dobrowolska chodzi do szkoły w Milanówku, a Faderewska i Uziak związane są z naszym klubem. Cieszy nas sukces dziewczyn – mówi nam Krzysztof Filipiak, prezes UKS 3 Milanówek.

Należy dodać, że Faderewska zajęła 3. lokatę w wieloboju, a Uziak była szósta. Na dziesiątej pozycji sklasyfikowano Barbarę Smolińską ze Sparty. W rywalizacji chłopców 11. pozycję zajął Igor Masalski (UKS 3 Milanówek), a Szymon Barczyński i Mateusz Godlewski ze Sparty uplasowali się odpowiednio na 13. i 15. miejscu.