Piątoligowcy na fali

Piłka Nożna

​Takich weekendów jak ten, kibice w regionie życzyliby sobie co… weekend. Nasze drużyny wstępujące w niższych klasach rozgrywkowych niemalże w komplecie wygrały swoje mecze.

Rewelacyjnie zaprezentowała się Ożarowianka, która zwyciężyła w Sulejówku 1:0 (0:0). Przyjezdni przez większą część meczu odpierali ataki Victorii, a kluczową dla losów spotkania akcję przeprowadzili w 86 min. „Niebiesko-żółci” wygrali szczęśliwie i przesunęli się w tabeli na wysokie trzecie miejsce. Fotel lidera natomiast straciło Mazowsze Grójec. A to za sprawą rezerw Znicza Pruszków, które nie dały się zaskoczyć gospodarzom. Podopieczni trenera Tomasza Sokołowskiego również nie znaleźli drogi do bramki przeciwnika i w rezultacie, mecz zakończył się cennym dla pruszkowian podziałem punktów.

Komplet zwycięstw natomiast zanotowali piątoligowcy. Formą strzelecką błysnęła Błonianka, która rozgromiła na wyjeździe Koronę Górę Kalwarię (5:1). Nie mniej efektowne i pewne zwycięstwo odniósł KS Raszyn. Tym razem ekipa ze Sportowej nie dała szans Laurze Chylice (3:1), a wynik meczu już w… 1 min. otworzył Artur Sieradzki. Nie było niespodzianki w Grodzisku Mazowieckim, gdzie grająca w roli gospodarza LKS Chlebnia nie sprostała GLKS Nadarzyn (0:2). Gospodarze ułatwili zadania rywalowi, bowiem pierwszą bramkę stracili po golu samobójczym, a drugą po rzucie karnym. Celnym egzekutorem okazał się Mateusz Sielski. GLKS tym samym umocnił się na prowadzeniu w tabeli, wyprzedzając KS Raszyn, Błoniankę oraz Milan Milanówek, którego spotkanie z Sarmatą Warszawa zostało odwołane.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.