Piątkowe wyniki MŚ w Kolarstwie Torowym

Kolarstwo Torowe

Za nami trzeci dzień kolarskiej imprezy w Pruszkowie. Po trzech dniach imprezy najwięcej medali zgromadziła ekipa z Holandii.

Reprezentant Holandii Willem van Ship zwyciężył w wyścigu punktowym na 40 km. Dzięki niezwykle aktywnej jeździe zdobył największą liczbę punktów i pokonał Hiszpana Sebastiana Mora Verdi i Irlandczyka Marca Downeya. Na wysokim czwartym miejscu znalazł się Wojciech Pszczolarski. „Pszczoła” zdobył taką samą liczbę punktów, ale ukończył wyścig na dalszej pozycji niż Irlandczyk, co zaważyło na czwartej pozycji popularnego „Pszczoły”.

W rywalizacji na czas, na 1000 metrów ze startu zatrzymanego, mistrzem świata został Francuz Quentin Lafargue. Drugi czas rywalizacji zanotował Holender Theo Bos, a trzecie miejsce zajął Michael D’Almeida, również reprezentujący Francję.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie wywalczony przed rokiem tytuł mistrza świata obronił Włoch Filippo Ganna. Pokonał on Niemca oraz swojego rodaka. W eliminacjach tej konkurencji startował również Adrian Kaiser, który ostatecznie zajął 13. miejsce.

Najwięcej punktów omnium kobiet zgromadziła Holenderka Kirsten Wild, która tym samym obroniła tęczową koszulkę z Apeldoorn. Srebro zdobyła Włoszka, a brąz trafił do Amerykanki. Startująca w konkurencji omnium Polka Daria Pikulik wywalczyła 9. Miejsce.

Ostatnią rozgrywaną w piątek konkurencją były finały sprintu kobiet. Mistrzynią świata została reprezentatka Hong-Kongu Wai Sze Lee, która pokonała 2:0 Australijkę Stephanie Morton. Walkę o trzecie miejsce rozstrzygnęła na swoją korzyść Francuska Mathilde Gross

Sobota będzie dniem walki o mistrzowskie tytuły w czterech konkurencjach: jeździe na czas kobiet (500 metrów), madisonie kobiet (30 km), wyścigu indywidualnym na dochodzenie kobiet oraz w omnium mężczyzn. W tej ostatniej konkurencji mistrzowskiego tytułu będzie bronił Polak Szymon Sajnok. Rywalizacja w czwartym dniu mistrzostw rozpoczęła się o godzinie 12:00.