Pewne zwycięstwo Świątek. Iga w drugiej rundzie US Open

Tenis

Rozpoczęły się zmagania tenisistów w wielkoszlemowym turnieju US Open. Iga Świątek pomyślnie przeszła pierwszą rundę rozgrywek wygrywając z Serbką Ivaną Jorovic.

Obecnie Iga Świątek jest 49. rakietą świata. Dlatego w spotkaniu z notowaną na 93. Pozycji Serbką Ivaną Jorovic to właśnie Świątek była uznawana faworytkę tego spotkania. Już pierwsze minuty meczu pokazały niesamowite skupienie Polki i jej przemyślaną grę. Iga wygrywa pierwszego gema. W drugim Serbka przez własne błędy serwisowe oddaje punkty Idze. W kolejnych gemach to Iga gra lepiej spokojne piłki, wymuszenie błędów rywalki i ostrzejsze zagrania sprawiają, że po 24 minutach na korcie pierwszy set kończy się wynikiem 6:0 dla Świątek.

Druga partia również rozpoczęła się pomyślnie dla Polki. Pierwszy gem wygrała szybko i pewnie. W drugim Jorovic nawiązała walkę serwując Idze trudne piłki. Przy stanie 40-40 Serbka zdobyła punkty, a gema zakończyła asem serwisowym. Utrata gema nie wpłynęła jednak na grę Igi. Kolejnego gema wygrała pewnie. Jorovic „przebudziła się” dopiero w przy stanie 3:1 dla Świątek. Po równej i długiej wymianie piłek to jednak Iga okazała się lepsza. Kolejne dwa gemy dla Polki okazały się „spacerkiem”

Iga Świątek – Ivana Jorovic 6:0, 6:1.

W drugiej rundzie Iga zmierzy się z 11. W rankingu WTA Łotyszką Anastasiją Sevastovą, która w pierwszej rundzie pokonała Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:3, 6:3.

Mecze drugiej rundy będą rozgrywane 28 i 29 sierpnia.