Pędziły jak szalone po medale

Wrotkarstwo

Zamienili łyżwy na wrotki i nadal zachwycają. Siedem medali – to dorobek zawodników UKS Sparty Grodzisk Mazowiecki w mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej na wrotkach, które odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.

W miniony weekend na starcie pojawiło się 300 zawodników z całej Polski. Wszyscy byli przygotowani na trzydniową rywalizację w Tomaszowie Lubelskim, jednak pogoda popsuła plany. Piątkowe starty zostały odwołane i wszyscy liczyli, że w kolejnych dniach warunki atmosferyczne ulegną poprawie. Na chwilę zza chmur wyjrzało słońce i na torze toczyła się zażarta walka.

Wśród rywalizujących o medale nie mogło zabraknąć zawodników Sparty Grodzisk, którzy zimą zachwycali na lodzie. Początek wrotkarskiego sezonu mogą uznać za udany. W Tomaszowie wywalczyli siedem medali. Litość dla rywalek nie miała rywalizująca w kategorii kadetek Marta Dobrowolska. 15-letnia reprezentantka grodziskiej Sparty wywalczyła dwa złote medale i jeden srebrny. Dobrowolska była najlepsza na 300 metrów z czasem 0:30,590 oraz w sprincie na 500 metrów, dystans pokonała w 0:49,990. Za jej plecami uplasowała się klubowa koleżanka – Maria Dobosz. Na szyi Dobrowolskiej zawisł również srebrny medal za zmagania na 3000 metrów. Z kolei w eliminacjach na 5000 metrów brąz zdobyła wspomniana Dobosz. Wśród juniorek trzecia w rywalizacji sprinterskiej na 500 metrów była Amelia Steć. Dorobek ten został wzbogacony o złoto w sztafecie kadetek. Dobrowolska, Dobosz i Steć nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń.

Grodziscy zawodnicy nie próżnują. Zima w ich wykonaniu była pracowita, ale nadal poszukują sportowych wyzwań. – Chcemy urozmaicać trening łyżwiarski. Cieszymy się z naszego występu w Tomaszowie. Sukces zawsze jest miarą wysiłku, który zawodnik wkłada w trening – tłumaczy Sławomir Chmura, trener Sparty Grodzisk.

Oprócz medalistek w Tomaszowie zaprezentowali się również: Patrycja Lewandowska, Marta Dobosz, Barbara Smolińska, Ewelina Kozerska, Mateusz Godlewski i Szymon Barczyński. – Wszyscy mieli okazję zobaczyć tor i przeżyć nowe doświadczenie. Oprócz elementu sportowego, wizyta w Tomaszowie była „szkołą życia”. Postawiliśmy na naukę samodzielności – mówi Chmura.

Pod koniec maja zawodnicy Sparty wystartują w Pucharze Europy w Ostrawie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.