Otwarcie milanowskiego skateparku podczas miejskiego Dnia Sportu

Milanówek

Już niebawem nastąpi ponowne otwarcie skateparku w Milanówku. Kończą się prace przy przebudowie obiektu, a miłośnicy małych kółek niebawem będą mogli tam poszaleć.

Jeszcze z końcem 2022 roku udało się podpisać umowę na przebudowę milanowskiego skateparku znajdującego się przy ul. Turczynek 8. Przetarg wygrała firma Patent Bud Sp. z o.o. z Zakrzewia, która wyceniła swoją pracę na 1,77 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 538 tys. zł.

Obiekt zyskał nową nawierzchnię – zamiast asfaltu beton zatarty na gładko. Pojawiły się nowe przeszkody, a chodniki zostały wyłożone betonową kostką. Są również nowe elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i lampy. Teren zagospodarowano zielenią – nasadzeniami i trawnikami.

Prace są na finiszu, zatem czas pomyśleć o otwarciu. Nastąpi ono podczas miejskiego Dnia Sportu – w sobotę, 20 maja, o godz. 11.30 na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Turczynek 8, na który zaprasza Burmistrz Miasta Milanówka. Tego dnia na wszystkich czeka sporo atrakcji. Poniżej prezentujemy harmonogram imprezy.

10:00 – Rajd rowerowy, start: ul. Starodęby, koniec: ul. Turczynek
Stadion Miejski, ul. Turczynek 8:
11:30 – Otwarcie Skateparku – pokaz jazdy na deskorolce
12:00–14:00 – Szkółka jazdy na deskorolce
12:00–14:00 – Jazda w spódnicy, szkółka szkoleniowa jazdy na deskorolce dla dziewczyn
12:00–12:45 – Warsztaty pilates dla całej rodziny
12:15 – Mecz piłkarski w kat. Trampkarzy – Milan Milanówek – AP BKS Naprzód Brwinów
13:00–13:45 – Warsztaty jogi dla całej rodziny
13:30 – Konkurs – do wygrania deskorolki.

Podczas wydarzenia będzie można także oznakować swój rower i wziąć udział w warsztatach z samoobrony, które poprowadzi straż miejska, a także obejrzeć pokaz jazdy rowerami BMX, czy wozów strażackich OSP. Będą też warsztaty malowania domków i ozdabiania podkładek drewnianych. Pojawi się także stoisko ze sprzętem deskorolkowym, foodtrucki i wiele innych.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.