Otwarcie kortu do gry w padla w Nadarzynie

Nadarzyn

W ostatnich latach gminy w naszym regionie intensywnie promowały grę w Teqball. Jednak władze Nadarzyna postanowiły zachęcić mieszkańców do szkolenia umiejętności w innej, dynamicznej dyscyplinie – padlu.

Padel to sport łączący elementy tenisa i squasha. Kort do padla ma sztuczne podłoże i jest otoczony ścianami zrobionymi ze szkła lub bloczków betonowych. Piłka przypomina tenisową, ale jest mniej sprężysta, co sprawia, że nie odbija się tak mocno. Rakieta, wykonana z twardych, ale lekkich materiałów, ma około 60 otworów i nie posiada naciągu. Mecz padlowy składa się z setów, które dzielą się na gemy, a te z kolei na punkty. Celem gry jest wygranie dwóch setów, a punkty liczy się jak w tenisie ziemnym.

Boisko do gry w padla już powstało i znajduje się w Starej Wsi przy ul. Brwinowskiej. Kort ma wymiary 20×10 metrów i nawierzchnię w kolorze niebieskim. Obiekt jest zadaszony, oświetlony i monitorowany, a także wyposażony w elementy małej infrastruktury.

– W najbliższą sobotę 18 Maja w godzinach 10.00 – 15.00 zapraszamy na otwarcie w Starej Wsi na terenie rekreacyjnym u zbiegu ulicy Tarniny i Brwinowskiej krytego kortu do Padla. Pierwszej takiej instalacji w najbliższej okolicy Gminy Nadarzyn – zachęca Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.

Program wydarzenia
10:00 – Pokaz gry w wykonaniu gwiazd sportu i zawodowców.
10:30 – Szybkie zapisy na turnieje:
– Padla
– Siatkówki plażowej
– Koszykówki 2×2

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na zakończenie wydarzenia planowane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.