Ostatni bieg w cyklu GP Piastowskich Biegów Historycznych 2021

Piastów

Już 7 listopada odbędzie się ostatni bieg z cyklu Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych. Będzie to Bieg Niepodległości. Dystans do pokonania tym razem to 5 km.

Celem cyklu piastowskich zawodów biegowych jest nie tylko popularyzacja aktywnego spędzania czasu. To również sposób na zachęcenie uczestników do poznania ważnych wydarzeń historycznych. Tegoroczny cykl objął 6 imprez biegowych, każda powiązana z wybranym wydarzeniem historycznym. W lipcu odbył się Bieg Mazurka Dąbrowskiego, w sierpniu – Bieg Bitwy Warszawskiej oraz Solidarności, we wrześniu Bieg Obrońców Ojczyzny 1939, a w październiku Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy. Większość biegów nie była dłuższa niż 2 km, ale w dwóch ostatnich biegach do pokonania jest odpowiednio 10 i 5 km.

Trasa Biegu Niepodległości rozpocznie się jak zwykle na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie. Następnie biegacze pojawią się na ul. 11 Listopada, K. Ujejskiego, H. Sienkiewicza, Ogrodowej, J. Kasprowicza, E. Orzeszkowej, C. Godebskiego, ks. J. Popiełuszki i Harcerskiej. Meta będzie znajdować się także na MOSiR.

Start biegu 7 listopada o godz. 10.00. Obowiązują zgłoszenia – osobiste, w dniu zawodów, w biurze w godz. 8.00-9.30 (opłata startowa – 60 zł) oraz internetowe do 5 listopada do godz. 0.00 (opłata startowa – 50 zł). UWAGA! Limit startujących – 200 osób! Więcej na mosir.piastow.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.