Oh Sang Eun w Bogorii Grodzisk Mazowiecki

Region

Brązowy medalista mistrzostw świata w singlu i deblu, drużynowy wicemistrz świata Koreańczyk Oh Sang Eun podpisał roczny kontrakt z drużynowym wicemistrzem Polski w tenisie stołowym Bogorią Grodzisk Mazowiecki. 34-latek ma poprowadzić polski zespół do sukcesów w europejskich pucharach.

Liczymy, że Oh Sang Eun oprócz bardzo dobrych wyników sportowych wniesie do zespołu dużą wartość treningową. Chcemy korzystać z jego ogromnej wiedzy i umiejętności. Dużym atutem Koreańczyka jest znajomość języka angielskiego, otwartość i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. W przyszłości chcielibyśmy zorganizować wspólne treningi Bogorii z reprezentantami Korei Południowej i z zawodnikami tamtejszej ligi – powiedział Tomasz Redzimski, trener grodziskiej drużyny.

Oh to m.in. brązowy medalista MŚ w grze pojedynczej (2005) i podwójnej (2001 i 2003). W swoim dorobku ma również brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w turnieju drużynowym. Reprezentant Korei Południowej w karierze zdobył łącznie dziewięć medali mistrzostw świata i jeden igrzysk olimpijskich, a także wygrał 17 turniejów z cyklu ITTF Pro Tour. W maju 2007 roku był na piątym miejscu w rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF). Obecnie zajmuje 11. pozycję.

Koreańczyk to już piąty zagraniczny zawodnik, a czwarty z Azji, który wzmacnia ofensywę Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Wcześniej klubowe barwy reprezentowali tenisiści stołowi z Hong Kongu – Cheung Yuk (2008–2010) i Ko Lai Chak (2009–2010), a także Czech Martin Olejnik (2008–2009) i Chińczyk Xu Wenliang (2006–2010).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.