Ogólnopolskie zawody karate

Region

W najbliższy weekend (20-21 listopada) w pruszkowskiej Hali Znicz odbędą się zawody w ramach VIII Pucharu Polski w Kumite Drużynowym Mazovia Karete Cup oraz V Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym.

Puchar Polski w Kumie Drużynowym jest rozgrywany od 2003 roku. Pomysłodawca i organizatorem tej imprezy jest Klub Karate Pruszków. Idea stworzenia turnieju powstała z inicjatywy sensei Jerzego Szcząchora. W zawodach biorą udział drużyny złożone z czterech zawodników, w konkurencji liczą się zdobyte punkty techniczne. Ważna jest również umiejętność myślenia strategicznego, ponieważ każdy z zawodników na wpływ na ostateczny wynik drużyny. Wala o puchar toczy się w kategorii senior, junior oraz od tego roku w kategorii junior młodszy.

W ubiegłym roku po raz pierwszy wraz z Pucharem Polski rozgrywane są Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Tu zawodnicy i zawodniczki mogą indywidualnie zaprezentować zdobyte umiejętności.

Wstęp wolny
20.11. (sobota) – Eliminacje, Start godz. 10.30
21.11. (niedziela) – Finały, Start godz. 14.00

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.