Niezły występ grodziskich kolarzy

Grodzisk Maz.

Zawodnicy Grodziskiego Klubu Kolarskiego OPTY Mazowsze bardzo dobrze spisali się w Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w kolarstwie torowym.

Zawody te odbyły się w dniach 19-20 października w pruszkowskiej BGŻ Arenie. Walczono w sprincie indywidualnym i drużynowym, wyścigu drużynowym na 3000 i 4000 metrów, wyścigu punktowym, keirinie, wyścigu eliminacyjnym i scratchu. W zawodach wzięli udział juniorzy, juniorzy młodsi o raz młodzieżowcy z 15 klubów z całego kraju. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z GKK OPTY.

Pierwszego dnia juniorzy z Grodziska w wyścigu drużynowym osiągnęli dobry rezultat zajmując drugie miejsce plasując się tuż za Stalą Grudziądz. Srebro wywalczyli: Mateusz Kazimierczak, Patryk Soliński, Jakub Soliński, Kamil Zawistowski. Pierwszy z nich był też najlepszy w wyścigu eliminacyjnym. Gorzej wypadli juniorzy młodsi, którzy nie zakwalifikowali się do finału wyścigu punktowego. Natomiast juniorzy w tej konkurencji osiągnęli zdecydowanie lepszy wynik – Matusz Kaźmierczak i Piotr Soliński walczyli do samego końca ostatecznie wywalczając odpowiednio srebro i brąz.

Drugi dzień zawodów zaczął się od pechowego wypadku Filipa Stępniewskiego, który trafił do szpitala na obserwację. Twardość toru „sprawdzili” też Kamil Zawistowski i Piotr Soliński w trakcie scratchu juniorów, ale im na szczęści nic się nie stało. Ostatecznie zajęli odpowiednio 4. i 6. miejsce.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.