Nie było niespodzianki. Porażka Lidera

Region

Nie udała się Liderkom wyprawa nad morze. W piątkowym meczu z liderem Ford Germaz Ekstraklasy, Lotosem Gdynia pruszkowski zespół przegrał 44:72.

Gospodynie od początku spotkania narzuciły swój styl gry. Mistrzynie Polski szybko wypracowały wyraźną przewagę, prowadząc 11:2, a potem 25:10. Na początku drugiej kwarty kolejne akcje przyniosły gdyniankom prowadzenie dwudziestopunktowe. W tym momencie trener Lidera, Arkadiusz Koniecki wpuścił na plac gry LaToyę Bond, która właściwie w pojedynkę nieco zniwelowała straty.

W trzeciej odsłonie Bond kontynuowała dobrą grę. To zaowocowało zbliżeniem się do Lotosu na 12 punktów straty. To jednak był ostatni dobry akcent naszego zespołu. W drużynie rywalek za zdobywanie punktów wzięła się najlepsza tego dnia na parkiecie Ivana Matović. Lotos znów prowadził bezpiecznie i w pełni zasłużenie. W ostatniej części gry na parkiecie istniały tylko gospodynie. Przez dziesięć minut Liderki zdołały rzucić zaledwie 6 punktów, przy 18 gdynianiek.

W gdyńskim zespole kolejne świetne spotkanie rozegrała Matović. Serbka w całym meczu zdobyła 21 „oczek” i miała 11 zbiórek. W pruszkowskiej ekipie najlepsza tego dnia była Bond z 15 punktami na koncie.

Kolejny mecz z Lotosem Gdynia Lider zagra już 27 stycznia. Mistrzynie Polski będą kolejnym rywalem pruszkowianek w 4. rundzie Pucharu Polski. Spotkanie odbędzie się w hali Znicza.

Lotos Gdynia – Blachy Pruszyński Lider Pruszków 72:44 (25:10, 13:16, 16:12, 18:6)

Lotos: Ivana Matović 21, Magdalena Leciejewska 14, Shameka Christon 10, Paulina Pawlak 6, Erin Phillips 5, Olivia Tomiałowicz 4, Claudia Sosnowska 4, Alana Beard 4, Magdalena Kaczmarska 2, Marta Jujka 2, Elżbieta Mukosiej 0

Blachy Pruszyński Lider: LaToya Bond 15, Ashley Shields 12, Tracy Gahan 10, Lidia Kopczyk 2, Joanna Górzyńska-Szymczak 2, Dellena Criner 2, Paulina Dąbkowska 1, Valentina Fabri 0, Magda Balicka 0

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.