Najważniejsza impreza kolarstwa torowego ponownie w Pruszkowie

Kolarstwo Torowe

Przez blisko tydzień Pruszków stanie się stolicą kolarstwa torowego. Wszystko za sprawą imprezy najwyższej rangi, czyli Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym.

Mistrzostwa Świata to najważniejsza impreza torowa globu. Impreza ta po dekadzie wraca do Polski na tor kolarski przy ul. Andrzeja w Pruszkowie. To wielkie kolarskie święto może być również świętem dla kibiców. Choć 10 lat temu na zawodach nie mogliśmy cieszyć się z medali zdobywanych przez Polaków, to zbliżająca się wielkimi krokami impreza może dla naszych kolarzy okazać się pomyślna. Przez te 10 lat wiele zmieniło się w polskim kolarstwie torowym i to również za sprawą zaplecza treningowego – Areny Pruszków.

Przez te 10 lat kadra polskich kolarzy wywalczyła osiem medali na Mistrzostwach Świata, z czego pięć złotych. Co więcej nadzieje na medal okładane są w Szymonie Sajnoku, który na mistrzostwa w ubiegłym roku zdobył złoty medal w omnium.

Pruszkowski tor od 27 lutego do 3 marca będzie gościł najlepszych kolarzy torowych na świecie. Na arenie w Pruszkowie zawodnicy będą walczyć w 10 konkurencjach: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie (indywidualny i drużynowy), jazda na czas krein, scratch, wyścig punktowy, madison i omnium.

Pierwszy dzień zmagań rozpocznie się od kwalifikacji drużynowych wyścigów na dochodzenie. Ceremonia otwarcia odbędzie się 27 lutego o godz. 17.30. Szczegółowy harmonogram imprezy znajdziecie tutaj.

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie torowym to impreza biletowana. Wejściówki możecie nabyć tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Najważniejsza impreza kolarstwa torowego ponownie w Pruszkowie”

 1. Tomek z Sochaczewa pisze:

  A kiedy bedzie mecz futbolowy Znicz Pruszkow – FC Barcelona ?

 2. Daro pisze:

  Super impreza! Poziom światowy !!!

 3. lollo pisze:

  I znowu będą trenować na okolicznych drogach tak że wyprzedzić się ich nie da…

  • Paweł pisze:

   A Twoim obowiązkiem jest zachowanie bezpiecznej odległości przy ich wyprzedzaniu (min. 1m) lollo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły